Wpis z mikrobloga

@look997 systemowa dyskryminacja czy to, że nie chodzą zadziej niz kobiety do lekarza, stosuja wiecej używek jak alkohol, narkotyki i papierosy, częściej cierpią na otyłość niż kobiety. Wystarczy spytać pierwszego lepszego Lekarz.
Mój ojciec chyba nigdy sam się nie zapisał do lekarza tylko matka musiała go zapisywać. Jak w innych domach tez tak wygląda to brz kobiet byście żyli jeszcze 5 lat mniej.
@Many2: to może usunę swój komentarz i udawajmy, ze problemu nie ma a ogólna tendencja do nie dbania o swoje zdrowie nie ma wpływu na długość życia. Zostawmy, że to wina systemu a mężczyzna jako jednostka nie może nic z tym zrobić.
@elena-mary to może usuń i zaproponuj coś konstruktywnego. Nagle gdy chodzi o mężczyzn to rozwiazanie jest proste i ludzie sa sami sobie winni xd Komicznie to wyglada, gdy pisze to kobieta, w czasach medialnej nagonki o kolejne przywileje kobiet. Np otyłość - wg statystyk 62% mężczyzn i 46% kobiet jest otyłych. I jakos nie widzę tu walki o poprawe wsrod kobiet, jest celebracja tego zjawiska. Mamy ruch body positive, terminy jak fat
Akurat statystyki pokazują, że więcej jest otyłych kobiet. Co do reszty to można się zgodzić


@LadnyChlopczyk: ogólnie to mężczyźni mają problemy z za dużą masą ciała
https://www.gov.pl/web/psse-wieliczka/24-pazdziernika-2022--dzien-walki-z-otyloscia
"Według danych GUS w Polsce z problemem nadmiernej masy ciała zmaga się 62 proc. mężczyzn i 46 procent kobiet."

u dzieci
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/otylosc-u-dzieci-same-z-niej-nie-wyrosna
"Otyłość została uznana za chorobę i wpisano ją na listę Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (w klasyfikacji ICD‑10). Według Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, w
Aha, problemy nadużywania używek doprowadzające do krótszego życia cię rozśmieszają. Dobrze wiedzieć.


@look997: nie zrozumiałeś. Nie rozśmiesza mnie fakt, ze ktoś ma problem z używkami ale już doszukiwania się winy w jakichś zewnętrznych czynnikach zamiast proste zauważenie problemu i próba naprawy.

Jaką nagonkę na kobiety robię?


@look997: znowu nie zrozumiałeś. Nie napisałam, że ty robisz nagonkę tylko, że jest taka ogólna tendencja (zobacz pierwszy komentarz chociażby).

Pasuje tutaj mem z
elena-mary - >Aha, problemy nadużywania używek doprowadzające do krótszego życia cię ...

źródło: Screenshot 2024-03-20 101214

Pobierz
@LadnyChlopczyk pomijając dokladne liczby, chodziło mi o to, że te liczby są zbliżone, ale narracja w zależności od płci inna. Kobietę trzeba zaakceptować, puszczają reklamy z grubymi babami na łyżwach itd. W przypadku mężczyzny jest to jego wina i przyczyna krótkiego życia.
@Many2 A to tak, ogólnie widać gołym okiem skutki takiej nagonki na mężczyzn. Jak oglądam TT, to większość dziewczyn ego TOP i to jest ogólnie już norma. Mężczyźni są jakby bardziej ugodowi. To też wina mężczyzn, że tak wychowują kobiety i pozwalają im myśleć, że ich potrzeby są ważniejsze. U mnie w pracy to samo, czasami słucham jak mężczyźni są już pogodzeni z niektórymi rzeczami w małżeństwach, typu że „ona ma zawsze
@look997: nie zapominajmy, że długość życia mężczyzn jest znacznie krótsza z uwagi na fakt, że mężczyźni częściej niezdrowo się odżywiają, więcej piją alkoholu, częściej palą papierosy, mają skłonność do czynów agresywnych itd. Panowie, zmieńcie jakość jedzenia, skończcie z używkami, więcej sie ruszajcie to sie zrównanie wiekiem z kobietami
@LadnyChlopczyk: no może jakiś mikro procent skrajnej otyłości ma więcej kobiet ale patrząc na wykres widać, że ogólnie mężczyźni mają problem z nadwagą.

Nie feministyczna idiotko. Mężczyźni zasuwają w fizycznych pracach i utrzymują takie pasożyty jak ty. Wasza płeć do niczego się nie nadaje.


@feministanti: XD Oj widać, że jegomość obdarzony sporą kulturą osobistą :D A skąd pomysł, ze jestem pasożytem? Akurat dużo zarabiam i legalnie płacę podatki.
elena-mary - @LadnyChlopczyk: no może jakiś mikro procent skrajnej otyłości ma więcej...

źródło: Screenshot 2024-03-20 093616

Pobierz
  • 1
doszukiwania się winy w jakichś zewnętrznych czynnikach zamiast proste zauważenie problemu i próba naprawy.


@elena-mary: Ale jak jest możliwość pomocy mężczyznom, właśnie poprzez te czynniki zewnętrzne, to powinno się to robić.
A może wielu osobom ciężko już wyjść, i trzeba pomóc, a może doprowadzeni zostali przez czynniki zewnętrzne, i trzeba pomóc w zapobieganiu? Bo ten pomysł właśnie wyśmiewałaś.

znowu nie zrozumiałeś. Nie napisałam, że ty robisz nagonkę tylko, że jest taka