Wpis z mikrobloga

Syreny wyły, Czaskowski powiedział, że powstanie miało sens...

Ja p------e, 3200 trupów średnio dziennie, bo ktoś miał ambicję, aby nie czekać na Ruskich.

200000 trupów ZA NIC!!!
#warszawa #powstaniewarszawskie
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vartan: Ruscy byli już na wysokości Wiatracznej. Stalin wydał rozkaz wstrzymania natarcia jak dostał informację o rozkazie powstania. Gdy podjęto decyzję o powstaniu, ruscy nacierali i byli bardzo blisko. Rondo Wiatraczna to już rzut beretem od Wisły.
  • Odpowiedz
@Rasteris Właśnie to taka legenda z tym rozkazem Stalina. Kiedyś na YouTube oglądałem, że Rosjanie stali nie dlatego, żeby nam nie pomoc, tylko nie mieli czym pomagać bo robili przegrupowania przed kolejnym etapem ofensywy. Powstanie wybuchło bo polski rząd chciał przyjąć Rosjan w już wyzwolonej Warszawie.
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: Był rozkaz, wstrzymali całkiem loty samolotów, niektóre czołowe jednostki radzieckie znalazły się w okrążeniu. Nie pamiętam gdzie, ale była nawet taka sytuacja, że przed niemcami bronił się wspólnie oddział partyzancki AK i ruski oddział pancerny. Niemcy nie mogli tego ugryźć, bo czołgi wkopane w ziemię.
  • Odpowiedz
@Rasteris: Ty weź np posłuchaj Wojennych Historia i nie powielaj mitów z podstawówki. Tam opisują i omawiają to dosyć dokładnie oraz powody wstrzymania ofensywy. Dodatkowo opisują że trwało sporo walk w tym czasie
  • Odpowiedz
@jaroty: Linda to lubi dużo p-------ć. Pamiętam jego wypowiedzi o wojsku że przez jego brak latają same rozpuszczone p-------i - oczywiście sprytnie pomija fakt że sam wymigał się od służby.
  • Odpowiedz
nie jestem historykiem i nie mnie oceniać czy było potrzebne czy nie, ale Linda kiedyś dość trafnie to ujął


@jaroty: To takie emocjonalne p---------e XD Po pierwsze ten argument robi z Powstańców jakieś samorzutne bandy a nie żołnierzy podziemnego państwa którzy wykonują rozkazy swoich zwierzchników. Po drugie, b--ń była rozdawana na miejscu zbiórek, więc niezależnie jak bardzo byliby w-------i i tak nie mieliby czym walczyć. I po trzecie, po zaledwie
  • Odpowiedz