Wpis z mikrobloga

@Janusz-Koriwniak: naciskanie "wielkiego czerwonego guzika" z napisem "programowanie" w przypadku braku pomysłu na siebie jest bardzo dojmujące. nie wierz w tej bajki.

jak nie chcesz za dużo się uczyć i skończenie 5 letnich studiów ci nie w smak, to np. zainwestuj w jakieś trade skillsy, na tym się obecnie robi dużą kasę i jest dużo roboty.
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak ostatnio czytałam, że w tej chwili na jedno stanowisko juniorskie jest 2k chętnych. Wszystko oczywiście zależy od tego co chcesz dokładnie robić. Warto się kształcić w chmurach i AI.
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: Obecnie nagromadziło się kilka zjawisk. Po pierwsze, jest kryzys. Ogólnie na rynkach światowych najlepiej się nie dzieje. Jednoczesnie zbiegło się to z bańką w IT gdzie w 2021 zatrudniano na potęgę, nawet ponad stan, więc teraz wyrównanie tego. Po trzecie, modele językowe zaczęły straszyć że pozbawią programistów pracy (W mojej ocenie póki co tego nie zrobią, ale mogą ułatwić pracę). No i ostatnia rzecz, czyli wysyp bootcampów i absolutna posucha
  • Odpowiedz
Po trzecie, modele językowe zaczęły straszyć że pozbawią programistów pracy (W mojej ocenie póki co tego nie zrobią, ale mogą ułatwić pracę).


@Worm91: No właśnie. 3 ogarniętych z AI napisze w tym samym czasie kod do ktorego trzeba bylo wczesniej 4.. Znaczy sie redukcja etetow o 25%. Lub inaczej, zrobienie wiekszego prjektu niz dotychczas bez zatrudniania ekstra ludzi...
  • Odpowiedz