Wpis z mikrobloga

Rozliczałem właśnie #pit z dywidend. Niby nie musiałem, ponieważ miałem raport z #xtb z informacją, gdzie jaką kwotę wpisać w PIT-38. Stwierdziłem, że sprawdzę dla spokoju. W sumie dobrze zrobiłem, ponieważ wyszło mi 1,18zł więcej do zapłacenia. Co ciekawe ta większa kwota wyszła, jak liczyłem w #kalkulatorgieldowy oraz sam w excelu.
Także uważajcie mireczki na te raporty. Chociaż lubię XTB to jednak na końcu jest napisane, że nie ponoszą odpowiedzialności.

Powyższe dane i informacje przygotowaliśmy z dochowaniem należytej staranności zarówno w procesie analizy i interpretacji przepisów

prawa podatkowego, jak również w procesie kalkulacji dostarczanych danych finansowych. Niemniej jednak, z zastrzeżeniem świadomego

wprowadzenia w błąd, XTB S.A. nie udziela żadnych gwarancji jakiegokolwiek rodzaju i nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności za

prawidłowość rozliczenia rocznego PIT-38 sporządzonego przez klienta na bazie wyżej przedstawionych danych, ani za jakąkolwiek stratę lub

szkodę (bezpośrednią, pośrednią, wtórną lub jakąkolwiek inną) powstałą w wyniku polegania na treści niniejszego Raportu podatkowego.


Klienci XTB S.A. są całkowicie odpowiedzialni za dokonywanie własnych ocen i analiz przepisów prawa podatkowego na potrzeby dokonania

prawidłowego rozliczenia podatku od dochodów z kapitałów pieniężnych w zeznaniu rocznym PIT-38.


Informacje i kalkulacje przedstawione w Raporcie podatkowym nie stanowią porady prawnej, podatkowej, finansowej czy rachunkowej oraz

zamieszczone są wyłącznie dla celów informacyjnych. Osoby zainteresowane uzyskaniem profesjonalnej, zindywidualizowanej porady,

proszone są o skontaktowanie się z doradcą podatkowym.


#podatki #gielda
  • 8