Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie bawi jak chwalenie się zarobkami przez kierowców tirów, co z tego, że zarabiasz 500zł dziennie, skoro nie ma cię w domu przez cały dzień, no super zarabiasz 20,8 zł na godzinę siedząc w 2 metrach kwadratowych w bogatych krajach zachodnich, gdzie ta stawka to jakieś 50% minimalnej.

Przecież pracując całą dobę to mógłbym te zarobki przebić pracując przy grabieniu liści z jedna na drugą stronę gdzieś na Podlasiu.

#takaprawda #bekaztransa #spedycja #transport #zycietruckera #pracbaza #praca
  • 21
@WaveCreator: @GlenGlen12

była mowa o zarobieniu co najmniej takich samych pieniędzy:

Przecież pracując całą dobę to mógłbym te zarobki przebić


Gdzie zarobię te 10 000 zł miesięcznie na ochronie bez kwalifikacji lub po miesięcznym kursie za cenę mniejszą niż miesięczna wypłata, nie mając innych kwalifikacji i przy odpowiedzialności i ryzyku w praktyce bliskiej zeru?
@lukiboss: Wobec pracodawcy? Bliska zeru. Wbrew pozorom ryzyko wypadku jest również sporo niższe niż w innych branżach typu budowlanka czy obsługa maszyn i urządzeń w fabrykach / zakładach - jeśli dobrze widzę w poradniku ZUS transport lądowy należy do całkiem bezpiecznej - czwartej - kategorii ryzyka, na szczycie jest górnictwo - jedenasta i dwunasta kategoria, prawie 3x większa stopa składki wypadkowej.

Generalnie to jest całkiem bezpieczny zawód, a jeśli chodzi o
@Jan_Paolo_Secondo: moje obserwacje są takie, że firma bez toalety to rzadkość, nawet bieda-firmy mają przynajmniej jakiegoś toytoya, więc to "szczanie na koło" to jak już kwestia wyboru niektórych, a nie konieczność. Podobnie z prysznicami i ogólnie czystością - zależy od osoby. Trudno mi się też zgodzić z pogardą, przynajmniej ja się z tym nie spotykam (oczywiście w realnym życiu, bo na wykopie pogarda wobec kierowców występuje, tak jak zresztą pogarda wobec