Wpis z mikrobloga

Weź mnie ktoś wyjaśnij o co chodzi z wyceną części używanych w Polsce. Po lewej mamy nówkę oryginał, a po prawej używaną lampę w niewiadomym stanie i jest to ogólnie średnia cena używek na allegro. Zdjęcia niby ładne, ale nie wiadomo. Tymczasem mogłem kupić taniej z Litwy przez ovoko, ale muszę mieć na sobotę, więc nie wchodziło w grę. Na Litwie ceny około połowę niższe.

#pytanie #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #allegro #januszebiznesu
pogop - Weź mnie ktoś wyjaśnij o co chodzi z wyceną części używanych w Polsce. Po lew...

źródło: temp_file5992957521178406236

Pobierz
  • 17
@pogop: po prostu lecą w #!$%@? i czekają na frajerów, 90% przypadków jak coś szukam w necie czy ogólnie to ceny tego samego różnią się nawet o połowę albo i więcej, tylko tyle że trzeba dłużej szukać. A jak komuś się pali dupa albo jest bogaty i nie oszczędza to na takich zarabiają. Pewnie poszukasz to znajdziesz oferty tego samego o wiele taniej ale w dziwnych kategoriach albo tagach itp.
via Android
  • 0
@Eremites właśnie mi przypomniałeś jak szukałem kiedyś chłodnicy zespolonej silnik i klimatyzacja razem do clio 2. Rzadka cześć i kosztowały po 500 zł na allegro. Ale coś mnie tknęło i wpisałem reno zamiast renault. Bingo! Znalazłem taką jak potrzebowałem za 100 zł. Dzwonię do typa i pytam czy jest ok, a potem co ona taka tania. Typ pyta a po ile one chodzą, a ja cyk kup teraz XD poszczęściło się, bo
@pogop przykład - przekaźnik wycieraczek. Nowy 100zl OEM, na szrocie kobita że 130 złotych. Mówię, że nowe oryginalne do stówy chodzą a zamienniki jeszcze tańsze to poklikała w komputer i nagle już chce 35zł. Normalnie bym wolał nowy, nawet zamiennik ale zależało na czasie jak u ciebie, bez wycieraczek trochę słabo jeździć zimą gdy ciągle pada deszcz/śnieg.
@pogop: używane części najlepiej kupować na grupach na FB dedykowanych danemu modelowi albo marce. Ceny na olx odleciały w kosmos.