Wpis z mikrobloga

Kto wszedł na rynek pracy w latach 2012/2015 ten wygrał życie - przecież to było jak granie na kodach

Mieszkania uber tanie - różnica między m2 a zarobkami netto przeciętnego korposzczura to było może 2/3k netto - teraz to będzie przynajmniej 7k
Samochody używane uber tanie - teraz przykładowo fiat tipo 5 letni kosztuje więcej niż wynosiła jego cena w salonie
Wymagania w ofertach pracy to był śmiech w porównaniu do dzisiaj

#nieruchomosci #pracbaza #gospodarka
  • 58
Kto wszedł na rynek pracy w latach 2012/2015 ten wygrał życie - przecież to było jak granie na kodach


@makamele: Ja wszedłem wtedy i zarabiałem 810 zł w pierwszej pracy. Na dodatek człowiek się cieszył, że w ogóle pracę znalazł. Było duże bezrobocie. Mieszkania były tanie, ale co mi było z tego, skoro nie miałem na wkład własny?

Wygrało życie to IT, reszta mozolnie dostawała po 300zł podwyżki. Nadczłowiek-programista wchodzący na
@makamele: pozdrawiam z 2012 zarabiałem jako student stażysta w biurze projektowym 7,5zł netto na godzinę na umowie zlecenie, pierdzielicie kocopoły w 2015 to było już 11-12 zł, w 2017 roku minimalna to było 1600 netto dla ludzi po studiach na umowie o pracę - już kompletnie nie pamiętacie stawek z tego dobrobytu - cena mieszkania wówczas ok. 8k za metr, obecnie 13-14k, minimalna obecnie jakieś 3200-3500 w zależności od wieku
  • 0
@maryjuszpitagoras: bieda byla w polsce b i jak ktos nie dawal rady to za granica w rok zbieral na mieszkanie

W duzych miastach pensje sie tak mocno nie zmienily dla poczatkujacych, natomaist ceny dobr zmienily sie drastycznie