Wpis z mikrobloga

@Reynald: Oplot daje precyzyjniejszet dozowanie hamulca + może stare przewody gumowe już 'puchły'. A zastosowanie rozwiązania 2F zamiast 3S jest chyba po prostu łatwiejsze w montażu i jest tańsze z racji mniejszej ilości elementów
  • Odpowiedz
@Reynald ja miałem 3s pewnie dlatego że przy klamce nie było miejsca na dwa węże. To był stary motocykl więc węże były już przytkane. Wymieniłem na węże w oplocie jakieś standardowe z allegro. Różnica polega na tym, że część siły hamowania w wężu gumowym idzie na rozprężenie węża. Przy oplocie pełna moc idzie na siłę hamowania. Zatem uważaj na przyczepność przedniego koła bo sprawność hamulców wzrośnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@George_Liquor Ja raczej chciałbym sprawdzić jak jeździ się bez oplotu bo to już mój kolejny szosowy motocykl z oplotem o którym dowiedziałem się dzisiaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Różnica polega na tym, że część siły hamowania w wężu gumowym idzie na rozprężenie węża.


@George_Liquor: misiek, ale wiesz że jak ci się wąż gumowy rozpręża to jest #!$%@? stary i #!$%@?? przecież "gumowe" weze hamulcowe mają tak samo jak te w stalowym oplocie jakiś nierozciagliwy rdzen z teflonu czy innego gówna. różnica między sprawnym fabrycznym gumowym przewodem a takim w stalowym oplocie będzie w normalnych warunkach zupełnie niewyczuwalna.
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: jesli ktos czuje roznice po wymianie przewodow to a) efekt placebo b) wymienil przewody pierwszy raz po 20 latach. jak zmienialem w swoim motocyklu fabryczne gumowe przewody kiedy skonczyl 5 lat, to nie bylo absolutnie ZADNEJ roznicy w odczuciu hamowania. tak, przewody wg serwisowki powinny byc wymienione po 5 latach. wszyscy sie spuszczaja nad tym czy olej zmienic przed czy po zimie albo czy bak zostawic pelny czy nie, dwuletnie
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: zaskoczę cię-mierzyłem na SKP 3 letnie hondowskie gumiaki kontra nowe stalowe oploty Hela w mojej Hondzie Varadero i różnica na rolkach z przystawkami do moto była na poziomie 10% na korzyść stalowego oplotu. Nie wydaje mi się że 1/10 to efekt placebo... nie wydaje mi się też żeby kupione w aso gumowe przewody tak szybko straciły swoje właściwości aż o 10%.
  • Odpowiedz
@Reynald: różnica jest taka, jak wpływ magnetyzatera paliwa i sportowej końcówki, na osiągi silnika. Czy gdyby oplot poprawiał hamulce to czy taka 200Km Yamaha r1 miała by zwykle przewody hamulcowe?

Owszem miało by to znaczenie gdybyś miał przewód długości kilku metrów, a nie 75cm, przewody w autach mają często po 30 lat bo w Polsce nikt tego nie wymienia dopiero po dziesięciu latach spuchnie, albo pęknie.
  • Odpowiedz