Wpis z mikrobloga

Dlaczego tyle konowałów jest w szpitalu. Mam pewne ostatnio problemy, szybsze bicie serca, lek niepokój,
Echo serca zrobione wg lekarza wszystko jest w normie, no #!$%@? chyba nie. Mam pewną opuszkę 42mm i napisał że to górna granicy normy. Bo jest normą od 20 do 40mm.
55 mm to już tętniak podobno.
Więc te 42 jak przymrozymy oko to już jakiś tętniaczek się robi. A nic nie gadała ani o lekach ani o o operacji. Sam musiałem sobie wszystko googlowac.
Reszta badań jak krew enzymy ok.
#zdrowie #medycyna #szpital #kardiologia
  • 27
  • Odpowiedz
@Milo900 klasa tyczy się jakości tych zaleceń a nie zagrożeń. Poza tym to poszerzenie opuszki aorty i (co istotniejsze) DWUPLATKOWA zastawka aortalna. Masz dwuplatkowa zastawkę aortalną … ? Bo to jest istotą tych zaleceń…
  • Odpowiedz
Mam pewne ostatnio problemy, szybsze bicie serca, lek niepokój


@Milo900: Pobudzenie przez niepokój -> szybsze bicie serca. Skupiłbym się na tym a nie szukania rozwiązania w kardiochirurgii. Nikt czegoś takiego nie będzie nawet myślał by tknąć.
  • Odpowiedz
@Milo900:
Masz graniczny wymiar opuszki. I co teraz?
Funkcja zastawki jest prawidłowa, brak przepływu zwrotnego w echo.
Czego oczekujesz? Że ktoś otworzy ci klatkę i wszyje protezę naczyniową ?
Właściwym postępowaniem wydaje się jednak powtorzenie badań obrazowych w późniejszym czasie i ocena trendu przyrastania średnicy opuszki o ile w ogóle przyrasta.
A istnienie tachyarytmii trudno wiązać z izolowanym powiększeniem opuszki aorty.
Bardziej bym sie martwił powiększeniem przedsionka i lewej komory bo
  • Odpowiedz
@Milo900: koleś 3 klasa odnosi się do zaleceń i oznacza że dane postępowanie nie jest wskazane XDD i ty bez tak podstawowej wiedzy wyzywasz od konowałów, no ładnie xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@CamusVevo ale zobacz wyżej ktoś wyjaśni że mam poszerzona komorę serca i przedsionek.
A lekarz kardiolog #!$%@? że duży chlop pan jest więc powiększone ale problemów pan tu nie szukaj. To powiedz z jakimi ja debilami mam do czynienia? I za to 250 zł zpalacone
  • Odpowiedz
@Milo900: wyjaśniłbym to dokładnie tak jak kardiolog, uwzględniając resztę wyników jest dużo, dużo, dużo większe prawdopodobieństwo że taki jest twój urok (zwłaszcza jeśli faktycznie jesteś duży) niż to że faktycznie jest to przyczyna twoich dolegliwości
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@CamusVevo i przez takich lekarzy ja muszę się doktoryzować a temacie bo nie można już nikomu ufać. Nie obraz się,.ale to tak jakbyś pojechał do mechanika i by ci powiedział że "jest super fajnie" a ty wchodzisz i czujesz i widzisz że jest #!$%@? że hamulce są słabe że olej cieknie.

To jak to komentowac
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@CamusVevo
Lekarz powiedział mi że 'panie X, nie widzę u pana problemów z zbudowa serca. Może pan tam przeczytać że ma pan poszerzona komorę, ale jest pan po prostu duży (190 cm 100kg), ale te problemy które pan ma, nie są związane z sercem.
Ale warto zrobić holter serca".

Gdzie #!$%@? mam poszerzony przedsionek, większa lewa komora oraz o 5% większa opuszkę od górnej normy (mały tętniak) .

Widzisz różnicę?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@johnyd23 dzisiaj w nocy np. obudziłem się z szybszym biciem serca, potem cały dzień czułem się bardzo #!$%@?. Poszedłem do paczkomatu, ale czułem się bardzo źle, szybkie męczenie sie, nie czułem leku czy niepokoju może delikatnie , musiałem dawkować oddech bo ciężej się oddychało. Byłem na SOR, morfologia, markery kardio perfekcyjne. ALE to może być arytmia ale holter dopiero w poniedzialek
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@johnyd23 mogę się z Toba założyć o 100 zł że ten holter wykaże ze mam gruba arytmię i ablację będę musiał mieć, oby nie musieli otwierać serca.

Nigdy wcześniej tak nie miałem nawet dziś jak dali hydroxyzyne 25mg było super, ale znów dziwnie ręce bolą i ogolnie gorzej

Co do psychy, to jestem osobą wykształcona, ktora stara się patrzeć dość obiektywnie na pewne problemy.

Chyba, że jednak psycha robi mi dużego fikołka,
  • Odpowiedz