Wpis z mikrobloga

@Blackhorn: u mnie contentowców zastępuje ai jak i więcej contentu tworzymy, sam zautomatyzowałem wiele procesów bo od ręki mogłem coś zrobić w ogóle nie znając danej technologii przez co po odejściu pracownika który pewnie zarabiał 400k+ już zastępstwa nie potrzebowaliśmy, altów na stronach też już nie piszemy
@Blackhorn: u mnie wprowadzili copilota enterpraise (nie ten stary z 2023 tylko ten z lutego 2024) i praktycznie stażystów i juniorów już nie trzeba xD AI douczyło się z wiki, komentarzy, kodu, zczytało całe repo z gita.

Samo znajduje i wystawia proste issues, samo łata wystawione issues, przy prostych juniorskich taksach naprawdę wszystko śmiga szybko i sprawnie.

W codziennej pracy zależy - jak jest coś typowego to mi produktywność wrasta o
@Blackhorn: u nas zrezygnowali z zatrudnienia programisty dosc niszowej technologii do utrzymania jednej apki - robia to prorgamisci ebz anajomsci tej technologii z chathgpt - i jakos to idzie
@TomSz: ogolnie to zawsze takie cos wyjdzie na produkcji i jak sie tam sypnie a bedzie to soft do robienia grubej kasy to mysle ze moze byc problem nawet dzien na debug tego i zazwyczaj jak nikt sie na czyms nie zna znalezenie tego co trzeba naprawic zajmie sporo czasu
@Blackhorn: cześć, ja ostatnio wdrożyłem AI u siebie Mianowice zapytałem chatgpt jak utworzyć usera w bazie SQL z odpowiednia rola bo robiłem to ostatnio 5 lat temu. Niestety nie zadziałała jego rada ale bojem siem że mnie zautomatyzuje za rok dwa. Pozdrawiam
@Blackhorn: czas pisania dokumentacji chatgpt ucina mi o jakies 90%. Z kodem to zalezy, mysle ze tak 20% szybciej ale tylko dlatego bo gpt sie myli i trzeba go poprawiać. Copilota uzywam tylko do IaC bo tam jest zajebisty, powiedziałbym ze robie 30-50% szybciej. Problemem jest to, ze copilot nie ma aktualnych danych i w TFie podstawia legacy moduły . Gdyby nie to byloby sztos
@xede: najważniejsze na produkcji u mnie już działa rok, a nawet gdyby się całkowicie rypło to przestoju by nikt nie zauważył, oszczędności od kiedy wyszedł chatgpt sa liczone w setkach tysięcy a jesteśmy dość małą firmą. Do tego robiłem to przez nikogo nie pytany z nudów…