Wpis z mikrobloga

Właśnie dzięki mnie policja aresztowała zakłócacza na 2m :D

Dzięki RDF (radio direction finding) i jazda po całym mieście odnalazłem tego zakłócacza. Zakłócał nam transmisje na 2m od tygodnia.
Dziś policja aresztowała go za zakłócanie i nadawanie bez licencji.
No coś w życiu wrecie uzyskałem, nie tylko narkomania do wierzenia wrzucić, ale tez pirata :D

Tylko dosłownie pod jego domem trochę nie byłem pewny, bo igła ciągle przewracała się, ale zapukałem do tego domu i zaczął uciekać, stąd wiedziałem, że jestem dobrze :D

#krotkofalarstwo #ciekawostki
  • 52
  • 0
@plantagenet: podaj znak, zaczyna się na H? Mój na D. Może słaby jestem w komunikacji, ale jestem dość dobry w budowaniu anten i nawet urządzeń do telekomunikacji na dowolnej częstotliwości, tylko muszę wiedzieć, na jakiej częstotliwości chcesz nadawać a zbuduje Ci optymalną antenę, to tylko fizyka i prosta matematyka :3
  • 0
@dwarfguard: hmm, ale jak chcesz, serio zbuduje Ci idealną antenę, na dowolną częstotliwość jaką chcesz.
Jestem dość dobry z matematyki a z fizyki wyjątkowo, bo się podkochiwałem z panią wykładowcą z fizyki. :c
Ale nie tylko ona była idealną 40 latką, ale też kocham fizykę. jak coś mam tylko 32 lat o_o
ko dosłownie pod jego domem trochę nie byłem pewny, bo igła ciągle przewracała się, ale zapukałem do tego domu i zaczął uciekać, stąd wiedziałe


@aptitude: Było pogadać w inny sposób. Telefon, internet.. Kablowanie to ulubiony sport dużej części społeczeństwa
Nie, Niemcy, a dokładnie miasto Neustadt an der Donau.


@aptitude: to trzeba było od razu mówić. bo właśnie zdziwiłem się, że policja tak szybko zareagowała. w polsce byś czekał 5 godzin na posterunku zanim ktoś przyjmie od ciebie zeznania.
  • 0
Z czystej ciekawości:

- O czym można gadać na krótkofalówkach które każdy może usłyszeć?

- Po co ten ktoś zakłócał wasze pasmo? Z nudów? Do tego są jakieś urządzenia?


@nevill: O czym gadać? O wszystkim, jak podasz swój znak.
Po co ten ktoś zakłócać? Dobre pytanie, ale każdy kto posiada urzęszenie 2m może to robić. To żadna magia.