Wpis z mikrobloga

Oni zawsze pierwsi na nie gdy są jakieś pro pracownicze pomysły

W 2015 płakali że oskładkowanie umów zleceń zniszczy rynek pracy i są pierwsi by ściągnąć miliony imigrantów do pracy

https://twitter.com/Konf_Lewiatan/status/1767525316681953657

#polska #pytanie #korposwiat #ankieta #pracbaza #januszebiznesu #gospodarka #praca #neuropa
Lukardio - Oni zawsze pierwsi na nie gdy są jakieś pro pracownicze pomysły

W 2015 pł...

źródło: IMG_4010

Pobierz

Czy zgadzasz się z nimi?

  • Tak 8.9% (30)
  • Jeszcze jak 5.0% (17)
  • Po części tak 5.0% (17)
  • Raczej nie 4.7% (16)
  • Nie 27.8% (94)
  • Im by było źle w XIX wieku 44.4% (150)
  • Nie wiem, nie mam zdania 4.1% (14)

Oddanych głosów: 338

  • 13
@Lukardio: Nie stac nas na to ale nie z tych powdow ktore zapodali. Zaden z nich nie bedzie mial miejsca.
@deletenomads To nie tak do konca. czterodniowy tydzien pracy wprowadzony jako norma dla wystkich branz to bezsens.

Sa branze w ktorych sie sprawdzi ale sa branze w ktorych przyniesie straty.
@deletenomads: tak ale to jest wypoczynek względnie mało konsumpcyjny. Osoby przepracowane mają tendencję do wystawnych wakacji w ciepłych krajach, bo nie mają rutyny wypoczynku. Jak co weekend dłubiesz w aucie albo idziesz na ryby to mniej konsumujesz niż ktoś na zagranicznych wakacjach.
oni zawsze są anty pracowniczy


@Lukardio: Akurat tego to nie zrozumialem. Skokowe podwyzszenie minimalnej to jaknajbardziej dzialanie antypracownicze.

Skrocenie tygodnia pracy to dzialanie "antypracodawcowe" (i poniekad antypracownicze)

Ale pozwol ze sie odniose do:

a to jestes za tym by pod ich dyktando Polska sprowadzała 150-250tys imigrantów rocznie, bo potrzeba rąk do pracy?


Nie przeszkadza mi to. Jak sebusie nie chca pracowac tylko siedza na socjalu to niech za nich jakis saszka,
150-250tys imigrantów rocznie, bo potrzeba rąk do pracy?


@Lukardio: Przecież gdy zmniejszymy maksymalny czas pracy do 32 godzin w tygodniu to na każde 5 pracowników aby zachować dotychczasową wielkość produkcji, trzeba będzie zatrudnić dodatkowego pracownika XD

A zważywszy na to że koszt zatrudnienia nie ulegnie zmianie, w ten sposób jedynie zaszkodzimy młodym ludziom po studiach bez doświadczenia w pracach biurowych czy IT bo pracodawca będzie mniej skłonny wziąć sobie "młodego do
@KapitanONeil: Ciekawa sprawa tutaj to fakt, że konsumując na wakacjach w dubaju napędzasz konsumpcję w dubaju, a konsumując piwo i kiełbasę napędzasz koncumpcję lokalnie. Ale tak jak mówię, tu by trzeba usiąść na spokojnie, bo tak to tylko hipotezy. Tzn ja osobiście na ten temat badań nie szukałem.
@gorzki99: ostatnie skrócenie tygodnia pracy było jakieś pół wieku temu. Ci z lewiatana twierdzą że wydajność rośnie 2-3% rocznie, więc przez ten czas już cztery razy wzrosła tyle żeby dodać dzień do weekendu.
ostatnie skrócenie tygodnia pracy było jakieś pół wieku temu. Ci z lewiatana twierdzą że wydajność rośnie 2-3% rocznie, więc przez ten czas już cztery razy wzrosła tyle żeby dodać dzień do weekendu.


@KapitanONeil: Ci z lewiatana twierdza? A ja twierdze ze Ziemia nie jest okragla ani plaska.

Nie do konca ze zrozumieniem przeczytales to co wczesniej napisalem. No to jeszcze raz - moze tym razem Ci sie uda:

Sa branze gdzie