Wpis z mikrobloga

Właśnie sobie czytam oficjalna stronę Białego Domu w USA, i stwierdzam, że trzeba mieć IQ 70, żeby wierzyć w cokolwiek co tak jest napisane :) Ku,,a śmiechu warte
https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2024/03/11/fact-sheet-the-presidents-budget-for-fiscal-year-2025/
(jak ktoś nie chce linku to proszę wpisać: FACT SHEET: The President’s Budget for Fiscal Year 2025

Wiem długie, ale warto przeczytać i zobaczyć jakie tam są farmazony napisane- oni żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości

- Zabezpiecza granicę i wzmacnia system imigracyjny - to jest mocne :)
- Walka z przestępczością, zmniejsza przemoc z użyciem broni i czyni amerykańskie społeczności bezpieczniejsze.
Czy oni tam są ślepi ? Przecież tam strac na ulice wychodzić: przemoc,kradzieże,dewastowanie mienia publicznego,zabójstwa przekraczają wyobrażenia ( jaka walka z przestępczością? Oni tylko chcą im zabrać dostęp do broni palnej, pomimo ,że mają to wpisane w Konstytucji -Che zbanować broń szturmowa i magazynki na wiele nabojów i to nie uderza w 2 poprawkę )
- Zwalczamy handel narkotykami - to jest hit :) Czy kiedykolwiek wcześniej widzieliśmy dosłownie miasta zombich, fentanyl to tam dosłownie zalewa ulice i będzie jeszcze gorzej przez otwartą granicę
- Postępy w staraniach o pogłębienie bezdomności. Budżet zapewnia 4,1 miliarda dolarów na dotacje dla bezdomnych Te nowe zasoby opierają się na wysiłkach administracji, które rozszerzyły pomoc dla około 140 000 dodatkowych gospodarstw domowych doświadczających bezdomności od czasu objęcia urzędu przez prezydenta
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak wiele więcej osób bezdomnych za jego kadencji ( to dane oficjalne, także pomyślmy jake sa nieoficjalne )
-Obsługuje silną sieć bezpieczeństwa żywieniowego. Budżet zapewnia 8,5 miliarda dolarów na programy żywieniowe, w tym 7,7 miliarda dolarów na pełne finansowanie Specjalnego Programu Żywienia Uzupełnień dla Kobiet, Niemowląt Kobiet i Dzieci
Skoro jest tak dobrze, to czemu tyle osbobą trzeba pomagać w tak fundamentalnej kwestii? odpowiedź jest prosta
- Tworzy miejsca pracy
Przecież tam ludzie pracują w dwóch pracach, aby związać koniec z końcem. W wielu przypadkach są zmuszeni pracować w jednym stanie a mieszkać w innym
- Zapewnia, że IRS (skarbówka) może nadal zbierać podatki należne bogatym oszustwom podatkowym
Czyli mowa o Bidenie który wysyłał pieniądze do Chin a i to wysyłali z powrotem do niego w postaci pożyczki, aby ten mógł uciec od płacenie podatku pochodowego
- Podnosi stawki podatkowe dla dużych korporacji, Wymaga miliarderów do zapłaty co najmniej 25 procent dochodu z podatków.
OK,zgadzam się tylko teraz oni będą musieli zwolnic pracowników, aby to nadrobić, albo w ogóle zamkną działalność i tworzą w innym miejscu, gdzie będą mniejsze stawki podatkowe
- Zmniejsza koszty studiów i podnosi ciężar zadłużenia studenckiego.Już teraz prezydent anulował więcej długów studenckich niż jakikolwiek prezydent w historii, zatwierdzając anulowanie długów dla prawie 4 milionów kredytobiorców - Ja pier...le, przecież to jest niedorzeczne, bo teraz muszą za to zapłacić podatnicy do zostało to dodane do długu publicznego i muszą to spłacić oni i kolejne pokolenia
- Zwiększa dostęp do własności domu i przystępnego cenowo czynszu i zmniejsza płatności za nabywców domów po raz pierwszy
Co to za brednie, przecież kilka dni temu Powell był za to mieszany z błotem,że ludzi nie stać na domy, mieszkania, ponieważ ceny są tak ogromne
- Niszczy ceny leków i rozszerza dostęp do leków na receptę
Co to za farmazon? leki są droższe o 35 % (reuters price for new us rode 35 % in 2023 more than previes year )

#gielda #polityka #gospodarka #bekazpodludzi #ekonomia #alternatywnarzeczywistosc #finanse #usa
  • 16
@widmo82:
Zawijaj się na czarną alkoholiku ( ͠° °)
I tak nigdy nic ciekawego do powiedzenia, przekazania nie miałeś, także żadna szkoda i tak nic tu nie wnosisz
Już te alko ładnie Ci spustoszyło kopułę, skoro nie widzisz co tam się dzieje, nie masz żadnych argumentów, aby twierdzić, że jest inaczej. Imbecyl, ignorant co się bierze za giełdę nie wiedząc kompletnie nic!!! Jesteś żałosny, siema i
@shaki24:
Przecież trzeba być w jakimś upojeniu alkoholowym, żeby tego nie widzieć, jak ten cały widmo - poleciał na czarna, bo nie będę z nim dyskutował na poważne tematy. Niech wali kielona i się zawija
To jest dla mnie jakieś nieporozumienie skąd typy jego pokroju maja cokolwiek wspólnego z giełda - odpowiedz jest prost NIC i z jego podejściem nigdy nie będą mieć

Przecież to nie jest tak, że ja bronie
@Questorius: btw. te 15mln nowych miejsc pracy jest liczone od dołka covidowego. Było prostowane ma twitterze przez community notes.

i drugie btw. tak sie zastanawiam czy ta pompa na kryptowalutach to nie jest przypadkiem TEŻ (bo rozumiem, ze są dużo ważniejsze powody jak powstanie kryptowalutowych ETFów, czy zaraz kolejny halving) spadkiem zaufania do pieniadza fiducjarnego w tym USD które zawsze było bezpieczną ostoją.

Zachód (bo nie tylko US) jedzie po bardzo
@Filipterka25:
Szczerze ja nie będę się tu cackał bawił w sentymenty
Już dawno pisałeś śmieci,kto rozwalił cały system w 2022 roku> Ja czy Ty? A tak się mądżyłeś a dzisiaj już nie grasz na giełdzie, ciekawe czemu? Jeszcze ostatnio negowałeś to co pisałem o Nowym Jorku - w sprawie sancuary cities i tamtejszej inwazji, pisałem jak to się tam zakończy. Dzisiaj to tam jest stworzona specjalna jednostka psiarni i zaglądają wszystkim
@shaki24:
Te wypociny z Białego Domu są z wczoraj - wczorajszy artykuł
Natomiast dwa dni temu wrzuciłem moje przemyślenia na temat przemowy Bidena
https://wykop.pl/wpis/75390459/pelny-transkrypcja-przeczytajcie-ostatnie-przemowi

Pisałem w nim,że ten imbecyl chwali się dzięki jemu powstało 15 milionów miejsc pracy, co jest kompletną bzdurą, ponieważ jak był Covid to mnóstwo ludzi straciło prace, ponieważ dużo miejsc pracy zostało zamknięte. Natomiast po czasie stwierdzili ok można gospodarkę otworzyć i Ci ludzie po prostu wrócili
@shaki24:
Ostatnia kwestia dotycząca twojej wypowiedzi jest taka. Kolego myślisz, że tam nie mają sposobów, aby się z tym uporać jasne,ze mają, tylko jeszcze nie w tej chwili, to jest robione po to, aby wykorzystać pożytecznych idiotów, bo Oni im pomogą we wprowadzenia tego czego chcą. Kolejna sprawa uważasz, że to kwestia przypadku e tam policja nie jest uzbrojona w gnaty? Tylko jakieś śmieszne paralizatory ? Oczywiście,że nie chodzi o to
@Questorius: Byku - to ty?

Moze i to co piszesz jest logiczne i ma sens, ale w praktyce granie przeciw rynkowi jest bardzo ryzykowne. Pamietaj- rynki moga sie zachowywac irracjonalnie znacznie dluzej niz ty zachowasz plynnosc finansowa.

Wiec masz dwie opcje: albo poza gadaniem zaczniesz szortowac rynek, albo idziesz z trendem.

Ja wybralem ta druga droge i poki co nie narzekam. Jakbym 10 lat temu zagral przeciwko (bo mialem takie same
@Boroova:
Siemanko, tak to ja - mam napisane w opisie mojego profilu: w sensie że tu Byk

Ja mam też longi i to sporo - jedna moja propozycja zrobiła ponad 200% w oka mgnieniu

https://wykop.pl/wpis/74584265/wiem-ze-tu-wiekszosc-albo-tesla-abo-btc-ale-pamiet#262704067

Tu wyjaśnienie czemu wszedłem w dana pozycje - https://wykop.pl/wpis/75228961/czas-na-kolejne-podsumowanie-ostatnie-bylo-ponad-m

Ja już dawno apple i tesla short, opony - continental,micheline, statki -carnival (tu żałuje że nie sprzedałem do był ładny plus a teraz to w sumie jest
@Boroova: ale dlaczego?

Ja jestem w longach bo rynek jest w bullish trendzie i pozostaję w longach dopóki nie zacznie lecieć. A zgadzam się, że sytuacja w US i na zachodzie jest zła o ile nie bardzo zła. To, ze rynek akcji zachowuje się imho irracjonalnie wcale nie przeszkadza mi inwestować i pozostawać w trendzie. Fakt trzymam palec na spuście "SPRZEDAJ WSZYSTKO" bo imho powtórka nawet z 1928 jest prawdopodobna.

Zresztą
@Questorius: nie no oczywiscie. Przeciez on taki madry, bo amerykanin.

Imho cale branze zatrudniajace aktualnie miliony osob przejmie AI. Oczywiscie to kwestia dekady, moze dwoch, moze nawet trzech. I oczywiscie bedzie to dlugotrwaly proces a nie wydarzenie.

Mnostwo ludzi nawet z branzy IT nie zdaje sobie sprawy jak to AI dziala. Postrzega AI jak jakis sprytny skrypt ktory ktos bedzie musial dogladac i poprawiac. Ba znam osoby zarabiajace na “klikaniu w