Wpis z mikrobloga

Pełna transkrypcja: Przeczytajcie ostatnie przemówienie Bidena w 2024 roku
https://time.com/6898705/read-president-joe-bidens-2024-state-of-the-union-address-full-transcript/

Tak tylko wypunktowałem niektóre farmazony,kłamstwa które padły na przemówieniu:

-Stworzyłem 15 milionów miejsc pracy-nonsens nic takiego nie miało miejsca.Po prostu jak był covid to mnóstwo ludzi straciło miejsce pracy,a później do niej po czasie po prostu wrócili i w ten sposób dodał sobie to do statystyki

-Szturm na Capitol (6 stycznia 2021) to największe zagrożenie-bzdura największe zagrożenie to wydawanie pieniędzy na ogromną skale przez jego administracje,migranci (możliwość załamania gospodarki,ludzie stracą miejsca pracy,bo oni zrobią to taniej) narkotyki - fentanyl
Jednym z najważniejszych narzędzi do prawdziwej walki z inflacją jest zaprzestanie rządowych wydatków,przecież doskonale to wiedzą ale maja to gdzieś

- Maja najmniejszą inflacja na świecie- farmazon np. Szwajcaria ma mniejszą,oczywiście to nie jedyny przykład
( wpiszcie - trading economics inflation rate by country)

-Pewność,zaufanie konsumenckie rośnie - bzdura (U.S. consumer confidence falls for the first time in four months ) -swoją drogą bardzo zła oznaka dla gospodarki (Spadkiem zaufania konsumentów w lutym przerwało trzymiesięczny wzrost, odzwierciedlając utrzymującą się niepewność co do gospodarki USA)

-Amerykanie placą więcej za leki na recpte to jest niewłaściwe i on to zakańcza- pfff, gdzie kiedy z tym walczy? (reuters price for new us rode 35 % in 2023 more than previes year )

-Naprawił pożyczki studenckie- gówno prawda nic nie naprawił tylko przerzucił to na podatników,bo to oni muszą oddać, kolejne pokolenia

-Zmniejszył dług federalny o bilion (trillion po ang.) dolarów - kolejny bełkot (Joe Biden’s extremist spending is a danger to the US) w dodatku przecież ostatnio podali najnowsze dane z których wynika,że zadłużenie rośnie o bilion co 100 dni- milion milionów dolarów

-Jestem kapitalista - hehe,nie jesteś komunistą i socjalistą

Mówi że za Trumpa jedynmi benificjentami obniżki podatków byli najbogatsi - nonsens Skarbówka podawała oficjalne dane i jest zupełnie przeciwnie (IRS data proves Trump tax cuts benefited middle, working-class Americans most ) - swoja drogą, nie żebym Trumpa bronił

Che zbanować broń szturmowa i magazynki na wiele nabojów i to nie uderza w 2 poprawkę - jasne ze uderza,bo to mają wpisane w Konstytucje, a swoją drogą to nawet nie potrafią zdefiniować co te jest assalut weapon (to jest tylko po to,aby ich krok po kroku rozbrajać - z resztą nie bez kozery jest tyle napadów z bronią,rabunków,napadów - bo z czasem powiedzą,ok strzelacie się między sobą ( a wiemy jaka grupa społeczeństwa to robi ) także koniec z posiadanie broni)

Także powiada straszne farmazony,tak jak ostatnio Powell przed kongresem (mówiłem,że tak się nie walczy z inflacja, dwa dni później przyszły dane z rynku pracy i potwierdziły moje słowa ) Trzeba dodać Janet Yellen która twierdzi,że nie trzeba obniżać cen!! Jedno jest pewne te grzyby co się najadła w Chinach w sierpniu 2023 dalej ją trzymają.Oni wszyscy są siebie warci,banda lunatyków,oszołomów

Wspomnicie moje słowa ta polityka zakończy się fatalnie dla klasy średniej,już nie wspominając najbiedniejszych,jestem tego pewny.Z resztą są tu osoby co pamiętają moje wpisy w 2022 roku,że to będzie kontynuowane do całkowitego wydrenowania państwa,a ludzie potracą posiadłości i zobaczycie że tak się stanie,kwestia czasu.

#gielda #polityka #ekonomia #gospodarka #finanse
  • 8
@Questorius: Oni z 6 stycznia próbują zrobić datę historyczną i w kółko ją powtarzają jak świętość xD A tymczasem była masa innych faktycznie agresywnych wtarć bojówek "ich" ideologii i to OK. Identycznie jak z ostrymi zakazami zgromadzeń w zarazie ...ale BLM i czarni lootujący sklepy byli jak najbardziej OK bez masek, bez limitów osób, odległości xD

Najbardziej mnie rozwala że amerykanie wiecznie o demokracji ał łał a ludzie ostatecznie mają pozorowany
@FairPlay:
Irojenie to masz na drugie ignorancie.Masz tu wszystko czarno na białym wraz z tym co musisz wpisać w neta,aby to potwierdzić,ablo zanegować,ale gdzie tam przecież to Cię przerasta :) Udzielasz się na tagach hip hop i inne gówna także co Ty dziecko możesz wiedzieć o polityce.
Gamoń co pisze,cytuję : wykop-gpt czy Michał Białek mógł znać się z papieżem Janem Pawłem II? no hehe,bardzo fajne, ty to jesteś zabawny

Zawijaj
@Saeglopur: No chyba jest różnica między murzynem #!$%@?ącym telewizor, ale uzbrojonymi ludźmi podkładającymi bomby, wdzierającymi się do parlamentu, żeby zatrzymać zatwierdzenie wyborów, z szubienicą na polanie i mówiący, że chcą #!$%@?ć ichniejszego marszałka Sejmu, urzędującego wiceprezydenta i jeszcze jakiegoś chłopa