Wpis z mikrobloga

Co to jest? Wczoraj wieczorem zauważyłem że mam na palcu mały czerwony pęcherz + obok ~10 malutkich pęcherzyków obok. Ten duży czerwony pęcherz boli przy dotykaniu, a te małe nie. Spróbowałem wycisnąć ten drugi i ze środka wypłynęło trochę jakby wody.
Nie oparzyłem się na pewno, więc to nie oparzenie
#dermatologia #medycyna #zdrowie #lekarz #pytanie #pytaniedoeksperta #skora
HumanBeing - Co to jest? Wczoraj wieczorem zauważyłem że mam na palcu mały czerwony p...

źródło: temp_file7479621767145420766

Pobierz
  • 24
@HumanBeing: Ja bym obstawiał kurzajkę, te na palcach dłoni są łatwiejsze do usunięcia i podobno kwas salicylowy + kwas mlekowy (np. Brodacid) daje radę (na szybko można też zacząć smarować samym spirytusem salicylowym), te na stopach raczej tylko kwas monchlorooctowy (gabinet podologiczny, chyba że dasz radę bezpiecznie go użyć) ew. operacyjnie, nie polecam. Ja robiłem na stopach właśnie kwasem monochlorooctowym, ale usunięcie na kilka razy, czyli po odpadnięciu pierwszej warstwy z
@HumanBeing ojaa. Miałem coś podobnego jeżeli dobrze pamiętam z 20 lat temu, też na palcu to miałem. To się rozwijało, plamki się powiększały, bolało potem bardzo mocno. Rodzice to olali bo przesadzam . Ból minął, plamki zostały a po czasie okazało się, że te plamki to małe strupki jak "wyszły"poza skórę . Napisz jak to u Ciebie się skończy bo jestem strasznie ciekawy xd