Wpis z mikrobloga

Siema,
planuję w sierpniu wystartować w 1/2 #ironman i od przyszłego miesiąca chcę rozpocząć przygotowania rowerowe.

Powiem tak, nie będę zgrywał kozaka - nie znam się na rowerach. Moje jedyne w życiu to były MTB.

Daje sobie budżet na rower max. 7-8k. Czego mogę oczekiwać w takiej cenie? Nie zależy mi na biciu rekordów, chce po prostu, żeby rower w miarę wyglądał i w miarę jechał.

Jakieś rady od bardziej doświadczonych? Czego powinienem szukać? Na co sobie mogę pozwolić? Na co zwrócić uwagę? Szosa / czasówka?

Z góry dzięki!!

#thriatlon #rower #szosa
  • 3
  • Odpowiedz
@ogsosna: Jak nie jeździsz i się nie znasz to weź szosę endurance lub gravel. Na klasycznej szosie umrzesz na plecy jako początkujący a na time trial to nie ten budżet nawet. Jeśli chcesz to zrobić dla samego funu to i na rowerze miejskim 80km przejedziesz. Jedź do sklepu, poprzymierzaj i wybierz coś, na czym będziesz jeździł też później bo po ironmanie świat dalej sie kręci.
  • Odpowiedz
@ogsosna: przed zakupem roweru koniecznie przejedź się na kilku wybranych modelach - możesz być w szoku, jak duża jest różnica między "polecane w internecie najlepsze rowery", a "wygoda" (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@ogsosna: Możesz oczekiwać kozy na osprzęcie mechanicznym z kołami 60/80mm karbonowymi i całkiem „znośnym” kokpitem pod kątem regulacji pozycji przodu
  • Odpowiedz