Wpis z mikrobloga

Z drugiego stopnia otyłości, przeszłam do nadwagi.
Dla większości ludzi jestem po prostu nadal ulana, ale kiedy ważyłam 110 kg, osiągnięcie 85 kg wydawało mi się niemożliwe. Robiłam jakieś dziwne kalkulacje typu „ile trzeba nie jeść, żeby schudnąć xx kilogramów” albo klasyczne „zacznę od jutra, a dzisiaj nażre się jak świnia”. Może mogłabym ważyć 79 kg w tym czasie albo jeszcze mniej, ale hej nadal tu jestem i robię swoje () po swojemu
#odchudzanie #dieta #chudnijzwykopem
lignocainum - Z drugiego stopnia otyłości, przeszłam do nadwagi. 
Dla większości ludz...

źródło: IMG_7804

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@n3ssunostaguardando: Jak masz "gigantyczne" BMI czyli na przykład 20kg tłuszczu za dużo, to nie będziesz zdrowy, nieważne gdzie Ci się to odkłada. XD

@Bover: Przecież jest, nie przeginaj w drugą stronę. Niektórzy mają bebzon taki, że za nic siurka nie widzą, a szczupłą twarz i resztę ciała, podczas gdy inni szybko dostają drugiego podbródka i nalanej twarzy przy w miarę skromnym brzuchu. Zależy to od wielu czynników.
  • Odpowiedz
Tutaj kolejne wsparcie, tym razem od trenera i pasjonata. O to chodzi, żeby obrać dobry kierunek i podążać stałe, nie ważne czy szybko czy wolno. Ważne aby ten kierunek był stały. Pamiętaj nie docenia się często co można zrobić długoterminowo, za to przecenia się to co można zrobić "dzisiaj". Nie zapomnij pomału dodawać elementów treningu siłowego (mimo tego rozcięgna trzeba sobie planować i modyfikować). W końcu chcesz na pewno docelowo mieć fajna
  • Odpowiedz
@Bover: Jak to nie ma? Kolejny gymbro wierzący, że kobiety z niskim stosunkiem talii do bioder koniecznie mają to dzięki muskulaturze albo interwencji chirurgicznej? Masz zalinkowane artykuły naukowe - ludzie mają różną dystrybucję tłuszczu i ich zdolność do akumulowania tłuszczu w dolnym ciele jest powiązana ze wskaźnikami zdrowia. W ostatnich badaniach masz myszy, które pozostają zdrowe mimo "chorobliwej otyłości" - i zyskują tłuszcz w innych miejscach niż normalnie, w odpowiednikach miejsc,
n3ssunostaguardando - @Bover: Jak to nie ma? Kolejny gymbro wierzący, że kobiety z ni...

źródło: 1-s2.0-S0939475321002283-gr2

Pobierz
  • Odpowiedz
@lignocainum: gratuluje! A możesz napisać jak jadłaś przed rozpoczęciem odchudzania? Ile posiłków, jakie ? Mam pewną osobę, którą chcę wysłać do dietetyka lub żeby zaczęła ćwiczyć ale jest ciężko póki co xd
  • Odpowiedz
@lignocainum: Gratulacje! ale

przez orbitrek, bieżnię i robienie kroków


Robiłaś tę bieżnię od początku, gdy miałaś II st. otyłości, czy dopiero obecnie? Bo jeżeli to pierwsze, to dla twoich stawów niezdrowo w uj. No ale skoro schodzisz z aż tak wysokiej wagi, to zakładam, że robisz to pod okiem jakichś specjalistów, którzy cię nakierowują na odpowiednią dietę i ćwiczenia.
  • Odpowiedz
@lignocainum brawo, tylko nie pozwól swojemu umysłowi dojść do głosu, że udało Ci się wygrać. Otyłość to choroba na całe życie. Ja po zrzuceniu 30kg już niestety odrobiłem 20 i jest niestety teraz znacznie gorzej coś z tym zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz