Wpis z mikrobloga

Z drugiego stopnia otyłości, przeszłam do nadwagi.
Dla większości ludzi jestem po prostu nadal ulana, ale kiedy ważyłam 110 kg, osiągnięcie 85 kg wydawało mi się niemożliwe. Robiłam jakieś dziwne kalkulacje typu „ile trzeba nie jeść, żeby schudnąć xx kilogramów” albo klasyczne „zacznę od jutra, a dzisiaj nażre się jak świnia”. Może mogłabym ważyć 79 kg w tym czasie albo jeszcze mniej, ale hej nadal tu jestem i robię swoje () po swojemu
#odchudzanie #dieta #chudnijzwykopem
lignocainum - Z drugiego stopnia otyłości, przeszłam do nadwagi. 
Dla większości ludz...

źródło: IMG_7804

Pobierz
  • 63
BMI to gowno - przy 194 cm i wadze 100 kg mam wg BMI nadwage, ale #!$%@? z tym, że większość to mięśnie. Taki Bjornsson przy wzroście 206 cm i wadze 195 jest wg BMI otyły xDDDDDDD


@GladysDelKarmen: dlaczego zawsze, ale to ZAWSZE jak ktoś wspomni BMI musi się przypałętać taki dzban jak Ty i spruć o to? xD

BMI jest bardzo dobre dla przeciętnego przedstawiciela populacji. 99% ludzi nie
@lignocainum: gratulacje, trzymam kciuki! ()

Ja chyba muszę zacząć liczyć, co jem i ograniczyć porcje () Moje postanowienie wielkopostne to zero słodyczy/ciastek/ciast/itp. Oraz zapisałam się na Charity walk 200km w ciągu wielkiego postu (mam 150km przechodzone póki co). A waga? -0.5kg xD Także minus porządna dwójka w 3.5 tygodnia :D ale ćwiczę z hantlami w domu od grudnia, więc centymetry
isomalta - @lignocainum: gratulacje, trzymam kciuki! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Ja chyba muszę zacząć ...

źródło: 1000027204

Pobierz
@lignocainum: gratki, zaczynałem z podobnej wagi. Jeszcze w sierpniu 106kg, a dziś moja waga wskazała 79 kg.:)
A miałem dużo okresów co np. jadłem przez tydzień więcej bez liczenia kcal.
Najważniejsze, to po takim okresie wrócić do "diety" i iść znów do celu. :D
Życzę nam powodzenia.
@GladysDelKarmen: #!$%@? z tego, czy to mięśnie, jeśli wyrobiłeś je na sterydach anabolicznych i padniesz martwy w młodym wieku.

Najlepszy wskaźnik to stosunek talii do bioder. Nawet jeśli masz niskie BMI, to gdy akumulujesz tłuszcz w brzuchu zamiast w dolnym ciele, będziesz niezdrowy. Z kolei nawet gdy masz gigantyczne BMI, a akumulujesz tłuszcz w dolnym ciele zamiast w brzuchu, będziesz i tak wciąż zdrowy.
n3ssunostaguardando - @GladysDelKarmen: #!$%@? z tego, czy to mięśnie, jeśli wyrobiłe...

źródło: fat distribution types

Pobierz
@Retiarius_oma: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3145556/

There appears to a sex differential with respect to risk of cancer development with men having a higher risk of developing cancer at increased BMI than women [24, 32]. This may be due to the differing hormonal milieu in females or it may reflect the fact that BMI poorly reflects central adiposity in females. Since females generally only deposit central adipose tissue once total fat volumes are raised, overweight
@lignocainum: tylko się przypadkiem nie zadawalaj takim wynikiem. Rób po swojemu tak jak robiłaś, tylko ostrzegam że łatwiej ze zrzucaniem już nie będzie. Natomiast do końca roku to na lajcie będziesz "w normie"