Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie,
czy przysługuje mi możliwość zwrotu na #allegro towaru, który został dla mnie specjalnie wygrawerowany? W regulaminie strony jest zapis:
Brak zwrotu – w takim przypadku nie możesz odstąpić od umowy, jeśli: sprzedający wyprodukował ten produkt na Twoje indywidualne zamówienie – zgodnie z otrzymanymi od Ciebie wytycznymi, np. koszulka z Twoim nadrukiem, pióro z grawerem.

Problem się pojawił, gdy sprzedawca mocno zwlekał z wysłaniem towaru i zakupiony prezent dotrze do mnie po imprezie na, którą był specjalnie przygotowywany. Z tego powodu będzie mi on całkowicie zbędny.

#kiciochpyta
  • 13
  • 0
@Jelen_Szlachetny: Jest możliwym by sprzedający nie zadeklarował tego czasu? Wszędzie gdzie widzę informację o dostawie jest użyte słowo "przewidywany czas dostawy". Jednocześnie w informacji o zakupie jest informacja o "przesyłka opóźniona"
  • 0
@Jelen_Szlachetny: Tego to nie widziałem. W moim przypadku jest informacja, że sprzedawca deklaruje wysłanie towaru w przeciągu dwóch dni roboczych.
Zakup był o: 5 mar. 2024, 11:20
W drodze: Od 7. mar. 21:01
Niby dwa dni robocze, ale i tak wyszło ponad 57 godzin.
@Wikariush:
W Polsce od 1994 roku nie ma zwrotów towarów pełnowartościowych. Wyjątkiem jest zakup na odległość (np. przez internet) od przedsiębiorcy, gdzie ma się 14 dni na odstąpienie od umowy. Jednakże od tego prawa art. 38 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta przewiduje wyjątki (czy wracamy do ogólnej zasady braku zwrotów). W twoim przypadku zastosowanie ma art. 38 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy („Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza