Wpis z mikrobloga

korupcja w tym kraju i mentalność jest jaka jest


@Caracas: a jaką Polacy mieli mentalność i poziom łapówkarstwa w latach 90. po zmianach ustrojowych? Jakoś do NATO nas przyjęli, nikt nie #!$%@?ł ruską propagandą "patrzcie jacy są ci Polacy i ich mentalność".
Naród ukraiński jest taki sam jak każdy inny będący pod ruskim wpływem i niezłą hipokryzją jest zarzucanie im tego kiedy sami nie byliśmy dużo lepsi w ich położeniu.

To
  • Odpowiedz
@siepan Polska to zupełnie inna sprawa. U nas nie było takiego wpływu Rosji jak na Ukrainie. Mamy swój język i bogatą historię sięgającą wcześniej niż 1000 rok. W Ukrainie mało osób mówi w ich języku (większość po Rusku).

Ukrainie zawsze wiatr pod oczy z wszystkim. Nawet z własnym jezykiem
  • Odpowiedz
@Caracas: Portugalia jako biedak Europy Zachodniej i tak ma więcej własnych marek więc ich PKB nie jest sztucznie pompowane. To co napisałeś jest prawda, że nie odstajemy mocno, ale o tym wie może 10% ludzi
  • Odpowiedz
@Desire22 W swoim życiu moja stopa była w ponad 100 krajach. Tak lepiej to ponad 60-70 widziałem żeby wyrobić sobie zdanie na wszystkich kontynentach (nie licząc Antarktydy) - (marynarz here). Szczególnie kiedyś zanim zostałem oficerem + trochę wyjazdów ciągłych z żoną kilka razy w roku zanim były dzieci.

Powiem tak może to nie jest popularna opinia ale my jako Polacy powinniśmy być naprawdę dumni bo nie mamy się czego wstydzić. Polska na
  • Odpowiedz
@siepan Czy Białoruś i Ukraina to kraje słowiańskie (zachodnie)?
Nasza kultura nie odbiega znacząco od Czechów czy Słowaków.

Białoruś, Ukraina czy Rosja to podobna mentalność.
  • Odpowiedz
@Caracas: w takim razie co z taką Bułgarią? Ta sama długość geograficzna co Białoruś i Ukraina. Kraj prawosławny, piszą cyrylicą. Co oni robią w UE i Nato skoro nie należą do krajów zachodnich a ich mentalność jest wschodnia?
  • Odpowiedz
@Villeman: problemem jestchoćbynto że przez Niemcy nie przejedziesz zadnym sprzętem sprawnie, na ulicach musisz stawać przed osobówkami na czerwonym. Nie ma pociągów, platform. Nie ma i nie będzie amunicji. To nie walenie w kurnik z bezpiecznego sanktuarium w Kuwejcie /Arabii. Tylko wojna frontowa, gdzie przeciwnik wyśle po kilka -set dronów, pierdyknie setkami arty amunicją którą już ma. I jeszcze jedno, USA ma cień tych sił lądowych co 30 lat temu. I
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister Nigdzie jak w USA ( Floryda ) i okolice nie widziałem tylu bezdomnych. Na Północy jest znośnie szczególnie zachodnie wybrzeże na Północy. Nie polskie dziewczyny nie są najpiękniejsze ale między Rosją, Ukraina dzieli nas przepaść mentalna, kulturowa, obyczajowa.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że Ukraina dostała masę broni


@Caracas: gówno prawda. Fakt, dostali sporo amunicji głównie i takiego podstawowego bread and butter wojny, ale jeśli chodzi o artylerię, czołgi, transportery opancerzone to nawet brygady z tego nie można by sklecić.

W porównaniu z lend lease do ZSRR podczas IIWŚ to jest nic.

Rosjanie podczas wojny stracili około 10k pojazdów pancernych (czołgi+IFV, APC). Te 30 Abramsów i kilkadziesiąt Bradleyow to jest kropla
  • Odpowiedz