Wpis z mikrobloga

korupcja w tym kraju i mentalność jest jaka jest


@Caracas: a jaką Polacy mieli mentalność i poziom łapówkarstwa w latach 90. po zmianach ustrojowych? Jakoś do NATO nas przyjęli, nikt nie #!$%@?ł ruską propagandą "patrzcie jacy są ci Polacy i ich mentalność".
Naród ukraiński jest taki sam jak każdy inny będący pod ruskim wpływem i niezłą hipokryzją jest zarzucanie im tego kiedy sami nie byliśmy dużo lepsi w ich położeniu.

To
@siepan Polska to zupełnie inna sprawa. U nas nie było takiego wpływu Rosji jak na Ukrainie. Mamy swój język i bogatą historię sięgającą wcześniej niż 1000 rok. W Ukrainie mało osób mówi w ich języku (większość po Rusku).

Ukrainie zawsze wiatr pod oczy z wszystkim. Nawet z własnym jezykiem
@Caracas: Portugalia jako biedak Europy Zachodniej i tak ma więcej własnych marek więc ich PKB nie jest sztucznie pompowane. To co napisałeś jest prawda, że nie odstajemy mocno, ale o tym wie może 10% ludzi
@Desire22 W swoim życiu moja stopa była w ponad 100 krajach. Tak lepiej to ponad 60-70 widziałem żeby wyrobić sobie zdanie na wszystkich kontynentach (nie licząc Antarktydy) - (marynarz here). Szczególnie kiedyś zanim zostałem oficerem + trochę wyjazdów ciągłych z żoną kilka razy w roku zanim były dzieci.

Powiem tak może to nie jest popularna opinia ale my jako Polacy powinniśmy być naprawdę dumni bo nie mamy się czego wstydzić. Polska na
@siepan Czy Białoruś i Ukraina to kraje słowiańskie (zachodnie)?
Nasza kultura nie odbiega znacząco od Czechów czy Słowaków.

Białoruś, Ukraina czy Rosja to podobna mentalność.
@Caracas: w takim razie co z taką Bułgarią? Ta sama długość geograficzna co Białoruś i Ukraina. Kraj prawosławny, piszą cyrylicą. Co oni robią w UE i Nato skoro nie należą do krajów zachodnich a ich mentalność jest wschodnia?
@Villeman: problemem jestchoćbynto że przez Niemcy nie przejedziesz zadnym sprzętem sprawnie, na ulicach musisz stawać przed osobówkami na czerwonym. Nie ma pociągów, platform. Nie ma i nie będzie amunicji. To nie walenie w kurnik z bezpiecznego sanktuarium w Kuwejcie /Arabii. Tylko wojna frontowa, gdzie przeciwnik wyśle po kilka -set dronów, pierdyknie setkami arty amunicją którą już ma. I jeszcze jedno, USA ma cień tych sił lądowych co 30 lat temu. I
@krzywy_kanister Nigdzie jak w USA ( Floryda ) i okolice nie widziałem tylu bezdomnych. Na Północy jest znośnie szczególnie zachodnie wybrzeże na Północy. Nie polskie dziewczyny nie są najpiękniejsze ale między Rosją, Ukraina dzieli nas przepaść mentalna, kulturowa, obyczajowa.
Prawda jest taka, że Ukraina dostała masę broni


@Caracas: gówno prawda. Fakt, dostali sporo amunicji głównie i takiego podstawowego bread and butter wojny, ale jeśli chodzi o artylerię, czołgi, transportery opancerzone to nawet brygady z tego nie można by sklecić.

W porównaniu z lend lease do ZSRR podczas IIWŚ to jest nic.

Rosjanie podczas wojny stracili około 10k pojazdów pancernych (czołgi+IFV, APC). Te 30 Abramsów i kilkadziesiąt Bradleyow to jest kropla