Wpis z mikrobloga

Wiem, że są pewne niedociągnięcia, ale jak na samouka z umiarkowanie niewielkim doświadczeniem w sushi to chyba nie jest najgorzej ;) też pierwszy raz robiłem temari, wyszło całkiem ładne imo.
Jak ktoś jest bardziej ogarnięty w kręceniu i widzi jakiegoś oczywistego babola to jestem otwarty na sugestie.
Tak lubię serek w rolkach - mi smakuje XD
Kilka dodatkowych fotek w komentarzach.

#sushi #gotowanie #gotujzwykopem #chwalesie
Kremufka2137 - Wiem, że są pewne niedociągnięcia, ale jak na samouka z umiarkowanie n...

źródło: temp_file3880191384489924989

Pobierz
  • 46
@bonus: @bonus dzięki ;) może akurat tutaj tak wyszło z tym, że ten "ryż do sushi" który można normalnie w marketach kupić tak się zachowuje, że nieraz mam z nim trochę problem mimo dokładnego płukania, chyba muszę po prostu w necie zamówić jakiś większy pakiet z dedykowanego sklepu to będzie lepszej jakości - no i na pewno zainwestować w parownice do ryżu - gotowanie w garze mnie irytuje, a nie ma
@Kremufka2137: dobry ryżowar kosztuje 100zl i masz powtrzalnie zasze super ryż xD Jak chciałem zacząć robić sushi wszyscy #!$%@? że zrobienie ryżu to największy problem, wsypałem do swojego sencora, na oko proporcja i wyszedł idealny.
@bonus: wiem wiem, już przeglądałem je nawet z tym, że ja trochę jak nomada żyje, rzadko w jednym miejscu zostaje na dłużej także większy problem jest z tym, że to spory grat to zapakowania, ale jakoś przeżyje, już i tak mam więcej kuchennych utensyliów niż ubrań XD
@cedric: @Kremufka2137 W sumie tak pomyślałem, jakie rolki polecacie robić w domowym zaciszu. Ja mam z tym spory problem.
Bo robie monotonnie:

Set:
- pieczony łosoś
- serek filadelfja
- sałata/ogórek
- awokado
- tykwa

Jakie inne sety polecacie zrobić, żeby szło to kupić w markecie? Ja praktycznie robie i jem tylko fukomaki :P
@bonus: samego łososia możesz robić na kupę sposobów - wędzony, pieczony, glazurowany, opalany, gravlax, do wyboru do koloru.
Z rolek które ja robię która się cieszy chyba największym powodzeniem to wędzony łosoś, ogor, mango i awokado - niestety dostać w Polsce ładne dojrzałe mango i awokado to trzeba trzy razy gałe #!$%@?ć także nie jest tak latwo. Owoce albo twarde tak, że jak rzucisz to zabijesz, albo bez smaku.
@Kremufka2137: No ale awokado czy mango jak poleży samo dojrzeje. Próbowałem z wędzonym łososiem i totalnie nie siadło, przykrywało smak wszystkiego. Myślałem, żeby spróbować surową rybkę, ale cholernie ciężko kupić z dobrego źródla. Będę probówał jakieś gotowce krewtki w tempurze
@Kremufka2137: Heh mieszkam 1km od tego siedziby Seamor xD A na opakowaniu jest napisane, że nadaje się do obróbki na surowo czy tylko na ciepło? Powinni umieścić taki napis