Wpis z mikrobloga

Mirkokoksy stalo się :_: Po 15 latach walki z niedowagą zaczynam przechodzić na tą drugą stronę. Aktualnie mam 27lat /95kg /187cm wzrostu i chciałbym zacząć ćwiczyć, a dokładniej zbudować mięśnie,sylwetkę. Z racji ,że jestem introwertykiem chciałem sobie "zrobić " mini siłownię w domu i tu pierwsze pytanie w co zainwestować na początek: budżet około 1K PLN

Gdzie znaleźć jakiś trening dla początkującego nowicjusza ( z tym sprzetem który kupie za tą kase) który nie ma siły zrobic 10pompek

Gdzie znaleźć jakąś dietę ( nie ma problemu żeby zapłacić tylko boję się, że wyjdę na frajera a w zamian dostanę jakiś gotowy scam)

I ogólnie poproszę o jakieś rady od czego zacząć co robić i w ogóle No nie wiem o co pytać. Dużo o tym czytałem, ale im więcej czytam tym mniej wiem z tego co widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)
#silownia #trening #trenujzwykopem #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #dieta
  • 13
@Addek15: bo masz nadwagę xD przy takim wzroście żeby przy 95kg było zdrowo musiałbyś mieć w #!$%@? mięśni, warto byłoby przed budowaniem ich zejść trochę w dół z tkanką tłuszczową, nie musisz schodzić jakoś bardzo nisko, tak z 15-18%, z wyliczeniem tego ile masz nie pomogę bo jest sto sposobów które da sto różnych wyników u tej samej osoby.

Nie baw się na początku w diety - oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne
@Addek15: przysiady, wyciskanie wąskie/zwykłe, bicepsy hantlami/młotki, wyciskanie sztangi/hantelek nad głowę, i wiosłowanie sztangą - od takiego zestawu zaczynałem, podziel sobie na dzień A, dzień B
@Addek15: pewnie masz niski poziom mięśni, bo piszesz że długo miałeś niedowagę, więc pole do początkowego wzrostu będzie duże. U mnie biceps poszedł od 34 do 39 cm jak zacząłem ćwiczyć, ale potem zacząłem się odchudzać, i teraz w punkcie "wyjściowym" mam 35cm, ale przy właśnie 21kg mniej, będąc dalej na redukcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) dużo też od genów i nawet grubości+długości kości kończyn górnych zależy,
@Addek15: no ciagle chude, bo masz sylwetkę "skinny fat". Czyli mała masa mięśniowa przy jednoczesnym sporym otłuszczeniu. Najgorsze połączenie ogólnie

Najlepiej wejdź na deficyt z ćwiczeniami i wysokim bialkiem. Zejdz do 80-82 kg na początek
@Addek15: 1,8 g na kg masy ciała wystarczy ;)

No właśnie powinn oCi się przez to jeszcze bardziej chcieć. Na pocieszenie powiem, że jeśli się przyłożysz to stosunkowo szybko zauważysz pierwsze zmiany które od razu Cię jeszcze bardziej zmotywują
@Addek15: kup sobie regulowana ławeczke, stojaki na sztange, drążek, sztange prosta, dwie sztangielki male, reszta kasy w zakup obciazenia i nic wiecej tak naprawde nie potrzebujesz bo na tym idzie zrobic wszystko praktycznie. Z biegiem czasu jak juz bedziesz progresowal to mozesz sobie dokupic pas do podwieszania obciazenia, jakies porecza na dipy i np sztange lamana