Wpis z mikrobloga

Pochwalę się bo jestem z siebie zadowolony. Kupiłem sobie niedawno od majfriendów streamer WB-05 bo w bloku jest tyle sieci wifi, że po podłączeniu przez bluetooth są zakłócenia i ścina muzykę. Uruchomiłem, działa wszystko fajnie no ale dupsko trzeba ruszyć żeby ten streamer włączyć.

Zacząłem szukać różnych rozwiązań i pierwszy raz spróbowałem zrobić coś z arduino, kiedyś miałem zajawkę do elektroniki ale programowanie nie jest dla mnie i przez to zawsze jakoś się balem arduino. Ale teraz od czego jest #chatgpt ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wymyśliłem żeby sterować zasilaniem streamera przez przekaznik sterowany przez Arduino po odebraniu sygnału włączenia z pilota od soundbara.
No ale przekaźnik cpyka i pobiera zawrotne 1.4W.
No i tak sobie myślę, że skoro jest płytka z przyciskami to możnaby mostkowanie tych pinów wysterować jakoś przez Arduino. Tym sposobem nauczyłem się, że istnieje coś takiego jak tranzystor i dlaczego półprzewodniki nazywa się półprzewodnikami.
Poczytałem, podłączyłem, trochę się pobawiłem i koniec końców wszystko działa ()

Arduino odbiera i dekoduje sygnał IR z pilota i następnie wzbudza pin wysycając tranzystor na 1,5 sekundy przez co pin PWR z GND łączy się i streamer się włącza i wyłącza.

Czy to przerost formy nad treścią?
Jeszcze jak
Czy zmarnowałem na to mnóstwo czasu i energii?
Jeszcze jak
Czy jestem dumny ze swojego projektu?
Jeszcze jak

Cholera dawno mi coś nie sprawiło tyle radochy jak to, że taka bzdura działa. Patrząc pod kątem kosztów i zmarnowanego czasu to na pewno nie było tyle warte ale co się przy tym nauczyłem i nacieszyłem to moje. I pomimo wszystko dla mnie było warto.

#gownowpis #arduino #elektronika #spotify
MichaelAngeloo - Pochwalę się bo jestem z siebie zadowolony. Kupiłem sobie niedawno o...
  • 1
  • Odpowiedz