Wpis z mikrobloga

zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie, ci ludzie nie mają pojęcia jaka tu jest bieda i korupcja, jakie wały sie tu robi codziennie żeby okraść obywatela, ci prawicowcy z zachodu by spierdzielali do swojego "lewackiego piekła" po trzech dniach życia w polsce powiatowej, i prawdopodobnie uważają polaków za podludzi w porównaniu do szwedów, czy niemców.
no ale nie ma murzynów na tym jednym zdjeciu metra wiec based tradcath poland ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazprawakow #bekazkatoli
sruk - zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie, ci ludz...

źródło: twitter_polskie_metro_alt_right_report

Pobierz
  • 238
  • Odpowiedz
@bastianbastiante: @galicjanin ciekawe w jakim stopniu wy partycypujecie w tym bogactwie? Jak mieszkacie od urodzenia w Warszawie to ok, możecie sobie czytać książkę w metrze jak biali ludzie. Poza Warszawą zaczyna się postkomunistyczna Europa Środkowa, skąd każdy tylko patrzy jak spierdzielić
  • Odpowiedz
@galicjanin ale co to znaczy, ze jest bogatsza? Pkb per capita, wyrabiane przez 5 miast, z brakiem wlasnego przemyslu? Z Korupcja to tez pojechales. W Polsce za to istnieje nepotyzm na niespotykana skale, uzywanie aparatow panstwowych do prywatnych interesow, przekrety na nieruchomosciach o jakich sie w Hiszpanii nie snilo. Moze wskaznik korupcji jest maly bo większość nielegelanych, nietycznych nieścisłości finansowych nie jest klasyfikowana jako korupcja.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Dokładnie są kraje do których dużo brakuje Polsce ale w skalu świata to jest rozwinięty kraj wraz z całą wschodnią Unią. Nie mówiąć już o tym, że nie jeden z tych prawicowców co się tym jara mieszka w jakiejś zabitej dziurze w Ohio pracując na stacji benzynowej za minimalną więc myślę, że wcale by ich polskie warunki nie przeraziły xD
  • Odpowiedz
@sruk ja mam z naszym krajem relacje love&hate, powiem tylko starą prawdę: The grass is always greener on the other side of the fence.

Jeśli przeszkadza Ci bieda i korupcja, to zapraszam do Finlandii gdzie rząd ma wgląd w Twoje konto bankowe i nie możesz swobodnie wypłacać większych sum pieniędzy, albo do Niemiec gdzie nie istnieje coś takiego jak załatwianie spraw przez internet, a na realizacje usługi czekasz tygodniami, tam gdzie
  • Odpowiedz
zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie


@sruk: Już nie - KO wygrało, już dla prawicy w USA jesteśmy straceni.

Stary - oni gówno wiedzą o PL i w ogóle Europie, używają sobie nas tylko jak im pasuje. Rządził pis to biała utopia - ale już publiczna służba zdrowia to komunizm.
  • Odpowiedz
@sruk dla perspektywy sugeruje pojeździć po Europie. Np Francja i ich metro, szybko przeprosisz się z tą śmiesznie krótką nitką w stolicy
  • Odpowiedz
@sruk: nie rozumiesz czym się zachwycają. U nich dokładnie jest taka sama korupcja albo i większa. Oni mają dodatkowo codzienną przemoc na ulicach, brud, bezdomnych, obszczane metra itd.

Szary obywatel jak my nie widzi korupcji a tym bardziej bezpośrednio jej nie czuje. To co bezpośrednio odczuwa to to co napisałem wyżej i stąd podziw/zdziwienie czy co tam ten post mówi.
  • Odpowiedz
@sruk: Bieda bo nie można kupić iPhona za równowartośc jednej minimalnej pensji XD Zapomniałeś dodać tagu #przegryw, bo jakbyś wyjechał poza swój powiat kiedykolwiek w życiu to byś zauważył, że jedyne co się najbardziej na tym zdjęciu rzuca w oczy to jest czystość.
  • Odpowiedz
@sruk: jesteś tak odklejony, że nawet byłbym skłonny Ci sfinansować podróż do tych krajów o których mówisz żebyś zobaczył coś poza swoim pierdziszewem, i wtedy zmieniłbyś zdanie, jednak dochodzę do wniosku że podróże kształcą, ale mądrych ludzi
  • Odpowiedz
@bndkt15: @bastianbastiante bzdury a Ukraine to ty widziales na obrazkach albo samo centrum Kijowa tu jest parytetem sily nabywczej https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20240220-2 tu masz nawet juz dodatkowo nominalny dochod (bo to mierzy GFK dla nich sila nabywcza 1e jest taka sama wszedzie) https://www.gfk.com/insights/map-of-the-month-purchasing-power-europe-2023 . Cofnelibysmy sie 20 lat i widzial bys cos oznacza bieda i zacofanie jak cala Polska miala 30% dochod sila nabywczej UE
  • Odpowiedz