Wpis z mikrobloga

zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie, ci ludzie nie mają pojęcia jaka tu jest bieda i korupcja, jakie wały sie tu robi codziennie żeby okraść obywatela, ci prawicowcy z zachodu by spierdzielali do swojego "lewackiego piekła" po trzech dniach życia w polsce powiatowej, i prawdopodobnie uważają polaków za podludzi w porównaniu do szwedów, czy niemców.
no ale nie ma murzynów na tym jednym zdjeciu metra wiec based tradcath poland ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazprawakow #bekazkatoli
sruk - zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie, ci ludz...

źródło: twitter_polskie_metro_alt_right_report

Pobierz
  • 238
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sruk: To zdjęcie pokazujące jakie polskie metro jest bezpieczne, a ty podciągasz to pod dyskusję o ekonomii i poziomie życia.
Oczywiście, że jeszcze nam brakuje do zachodu, ale chyba nie muszę ci dawać lekcji historii i przypominać jak młodą demokracją jest Polska.
  • Odpowiedz
@sruk:

zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie,


to nie zachód, ale konta na twitterze z USA, oni mają tam taki syf z murzynami że tam się nie da normalnie funkcjonować.

W takim Nowym Jorku metro musi pilnować gwardia narodowa xD
hansschrodinger - @sruk: 
zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś bi...
  • Odpowiedz
zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie


@sruk: takie wnioski wyciągnąłeś z tego obrazka? XD nikt tu nie kreuje Polski jako jakiejś ekonomicznej utopii i idealnego państwa do życia, jedyny wątek poruszony na tym zdjęciu to większe bezpieczeństwo w metrze spowodowane mniejszą ilością i poziomiem rozpanoszenia śniadych imigrantów. Całą resztę ty sobie dopowiadasz. To, że ktoś z zagranicy sobie pomyśli, że o fajnie bezpiecznie w tej
  • Odpowiedz
@sruk: No a u nas są i tacy, co twierdzą, że pod butem Putina jest idealnie. Podejrzanie nie chcą wyjechać do Rosji jak się im to proponuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Korupcja? Jest mniej więcej taka sama jak w Hiszpanii. Czy kraj o zbliżonym poziomie życia do Hiszpanii jest takim piekłem do życia?


@galicjanin: No nie, no...Chyba aż tak złego rządu jak ten Hiszpański to my nie ma my. Jest źle, ale bez przesady. XD
A gospodarka to tak, przecież cała zachodnia europa jest jest wśród najbogatszych państw, zwłaszcza pod względem PKB na osobę, więc co to za porównanie? :D

a teraz cofniemy się do zerówki, która liczba jest większa, skoro jasiu ma 18 dolarów, a juan 30 dolarów, to kto
  • Odpowiedz
@sruk: Czesi też mieli dowaloną inflację w ostatnich latach. Wrzuć jeszcze kilka mniejszych państw, które mają swoje problemy (np. Słowacja z enklawami Romów czy Bałtyk z pokaźną mniejszością rosyjską). PKB nie jest jedynym wyznacznikiem statusu. Nigeria jak na Afrykę ma mocne PKB a jak żyje się tam poza głównymi miastami?
  • Odpowiedz
@Linnior88 no to misiaczku kolorowy przejedź sie przez hiszpańskie i włoskie wyludnione miasteczka i wsie gdzie psy szczekają dupami a budynki się rozsypują, słowackie osiedla cyganow, zasyfione przedmieścia francuskich miast. Tam też ludzie żyją za grosze i marzą o pracy.
  • Odpowiedz
zawsze mnie irytuje jak zachód pokazuje polske jak jakąś białą utopie, ci ludzie nie mają pojęcia jaka tu jest bieda i korupcja, jakie wały sie tu robi codziennie żeby okraść obywatela, ci prawicowcy z zachodu by spierdzielali do swojego "lewackiego piekła" po trzech dniach życia w polsce powiatowej, i prawdopodobnie uważają polaków za podludzi w porównaniu do szwedów, czy niemców.


@sruk: Ja bym jedna krozdzielił kwestie bezpieczeństwa socjalnego od bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
@ameliniummm: komu? Zahukanemu 25-30 letniemu posterunkowemu z prewencji/ruchu drogowego z dwu-piecioletnim stażem? Czy Krysi z biura w Urzedzie Miejskim czy Wydziału Budownictwa która ma stabilną pensję od 20 lat #!$%@? bo #!$%@? ale emerytura na horyzoncie?
  • Odpowiedz
PPP to sobie możesz długość siusiora policzyć, liczy sie nominalna wartość


@sruk: Nominalna wartość to się zaczyna liczyć bardziej jak jesteś turystą albo imigrantem z tego kraju. Inaczej co z tego że zarabiasz więcej, jeżeli koszty życia są na tyle większe, że wcale na tym w porównaniu do życia w biedniejszym państwie nie zyskujesz?
  • Odpowiedz