Wpis z mikrobloga

Nie no, mimo tylu lat życia, nadal nie przyzwyczaiłem się do absurdu:

"Z wakacji kredytowych będzie można skorzystać w maju i czerwcu oraz po jednym miesiącu w trzecim oraz czwartym kwartale. Wartość kredytu nie będzie mogła przekraczać 1,2 mln zł. Wymagany będzie także minimalny stosunek raty kredytu mieszkaniowego do dochodu: z wakacji skorzysta osoba, której rata przekroczy 30 proc. "

Żeby dostać 1,2 mln kredytu, to trzeba ile mieć dochodu - pewnie ponad 20 k dla singla? Czyli po opłaceniu raty takiej biednej myszce zostaje jedynie 14k rozporządzalnego dochodu. Więc rząd wysyła biedaka na wakacje. Jprdl :D Do tego kryterium 30% rata do dochodu - przecież 25-30% jest podawane jako zachowawczy, bezpieczny próg w doradztwie kredytowym. Nawet BIK podaje 30%. O co w tym chodzi, kogo oni pompują tym rozdawnictwem, bo przecież banki na tym nie korzystają, a za to korzysta mnóstwo osób, które bez wakajek by sobie normalnie poradziły...

#nieruchomosci #wakacjekredytowe
  • 33
@Morf: No bo państwo zamiast pozwolić upaść tym, którzy ciągle jadą na plecach innych, to ich wspiera. W efekcie taki jełop żyje na wyższym poziomie od gościa, który myśli racjonalnie.

Jakbym myślał w taki sposób, to właśnie wziąłbym z różową chatę za dużą bańka, bo mieliśmy taką zdolność i liczylibyśmy na to, że platfusy dadzą hajs, żebyśmy się nie poszli czasem bujać pod natłokiem rat. No cóż, nie jestem aż tak
@the_good_guy ok to coś więcej wiem.

Z wakacji kredytowych będzie można skorzystać, jeśli rata przekroczy 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia za poprzednie trzy miesiące albo jeśli kredytobiorca ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (na dzień złożenia wniosku).
@sebusik to, że teraz ktoś zawiesi spłatę raty z odsetkami,nie znaczy, że ta rata przepada matole :) wydłuża się okres kredytowania o ten jeden miesiąc, lub kolejne jeśli z wakacji skorzystasz więcej niż raz i rata która zawiesiles tak czy inaczej musisz spłacić. W normalnych warunkach z dodatkowymi odsetkami które wynikają z wydłużenia czasu kredytowania, jeśli chodzi o te wakajki kredytowe wprowadzone przez rząd tych dodatkowych odsetek nie ma. Jeśli się w
@the_good_guy możesz, ale nie musisz. Fakt, jak ktoś jest mądrzejszy i ma środki to nadplaci. Jeśli jest to dla kogoś zdjęcia noża z gardła i możliwość chwilowego odetchnięcia to raczej nie
@sebusi "jeszcze sobie sprawdziłem" xD czyli generalnie nie masz pojęcia o co chodzi tylko googlujesz. Ok. Jeszcze mi napisz proszę jaką nieprawdę napisałem,że stwierdziłeś, że nie wiem jak działa kredyt. Idź pogoogluj i daj znać
jeszcze sobie sprawdziłem


@Qbiik: jeszcze sobie sprawdziłem, jak trudno w Google znaleźć te informacje, cepie bez szkoły xD szukanie w Google cię przerasta, czytanie ze zrozumieniem cię przerasta, ale o kredytach akurat wiesz wszystko XD

Napisałem ci jak możesz odkryć te wiedzę tajemną, ale nie możesz sobie poczytać o tym, tylko ja ci mam na tacy podać xD
@sebusik bo Ty nawet nie jesteś w stanie napisać o co Ci chodzi, podajesz same wymijające odpowiedzi misiu, zero faktów, same uniki co wskazuje na to, że nie masz w ogóle pojęcia o czym mówisz. Dyskusja nie polega na tym, ze swoim oponentom będziesz rzucać losowe słowa typu "sprawdźcie sobie" "wpisz w google" "wróć na lekcje" "wszystko jest w necie"
Tak nigdy nikogo do swojego nie przekonasz