Wpis z mikrobloga

Cześć. Pytanie do posiadaczy #macbook
Czy używanie stacji dokującej podłączonej do laptopa może powodować pogorszenie baterii? Bądź co bądź laptop jest podłączony do takiej stacji kilka dobrych godzin i czy to nie wpłynie negatywnie na jego baterię?

#apple
  • 14
@Floryda: wręcz przeciwnie, nie mam wprawdzie stacji dokujacej, tylko hub + zasilanie normalnie na kablu, ale 99% czasu mam w clamshellu i po jakichś ~8 miesiacach takiej pracy bateria wyglada tak:

Charge Information:
The battery’s charge is below the warning level: No
Fully Charged: No
Charging: No
State of Charge (%): 80
Health Information:
Cycle Count: 11
Condition: Normal
Maximum Capacity: 100%
@nalej_mi_zupy: MacBook ma domyślnie włączone zoptymalizowane ładowanie baterii które właśnie dba o to żeby bateria była w okolicach 80% właśnie. Nie wspominałem o tym bo to domyślne ustawienia. Jeśli tego nie wyłączył ofc
@asdfghjkl to dziala jak masz rozladowany ponizej 80. Komputer sie uczy kiedy doladowac do 100, zebys byl gotowy na caly dzien pracy. Jak podlaczasz naladowany do 100 pod ladowarke to to nie bedzie dzialac tak ze przestanie ci ladowac zeby spadlo do 80 tylko bedzie trzymac 100 forever
@nalej_mi_zupy: Nic to nie da bo wczoraj prądu nie miałem i ładowałem lapka ze stacji ładującej do końca. W któryms momencie zacznie ładowac tylko do 80%. Dzieje sie tak zawsze. Apple tez nie do końca wyjaśnia kiedy następuje ten moment. Na pewno to sie dzieje, bo jak czasem zachodzi potrzeba pracy bez kabla to musze z menu wybierać, żeby naładował do 100%
@nalej_mi_zupy: na stronie apple nawet tego nie wyjaśniają:
In macOS Big Sur or later, Optimized Battery Charging is designed to improve the lifespan of your battery and reduce the time your Mac spends fully charged. When the feature is enabled, your Mac will delay charging past 80% in certain situations.
Jak podlaczasz naladowany do 100 pod ladowarke to to nie bedzie dzialac tak ze przestanie ci ladowac zeby spadlo do 80 tylko bedzie trzymac 100 forever


@nalej_mi_zupy: @asdfghjkl: ja tak właśnie mam, 99,9% czasu jadę na stacji dokującej. Ostatnim razem jak wyszedłem z lapkiem i potem doładował mi do 100% to dziad nie chciał zrzucić do 80% i po tygodniu czy dwóch ręcznie rozładowałem go i w końcu odpuścił i
mirekwirek - >Jak podlaczasz naladowany do 100 pod ladowarke to to nie bedzie dzialac...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-5 o 19.56.45

Pobierz