Wpis z mikrobloga

Według standardów tu przyjętych jestem tym strasznym korwinistą i wolnorynkowcem ale mimo tego nadal nie rozumiem komu faktycznie miałby zaszkodzić podatek katastralny poza osobami które używają mieszkań jako instrumentu finansowego.
Przecież podatek katastralny progresywny to jest świetne narzędzie i wcale nie musi być zabójczy. Procent od wartości powyżej drugiego mieszkania. Będzie ktoś chciał mieć trzecie inwestycyjnie? A pewnie zapłaci sobie te 5000zł rocznie i nie zbiednieje. Ale nad czwartym za które zapłaci 10k już pomyśli dwa razy bo właśnie wtedy okazuje się, że istnieją instrumenty, które będą oferowały większą stopę zwrotu, deweloperom opłaca się budować mieszkania dokładnie tak jak wcześniej. WIlk syty, owca cała. Mentzen szczęśliwy bo wolny rynek się reguluje, lewacy szczęśliwi bo odblokowane mieszkania, pokój na świecie, where problem.
#kanalzero #mieszkaniedeweloperskie
pepies - Według standardów tu przyjętych jestem tym strasznym korwinistą i wolnorynko...

źródło: IMG_0467

Pobierz
  • 29
@robertx: Napisałem o tym, nawet nie czytasz ze zrozumieniem, ale pewnie super się lepiej od razu poczujesz jak innego człowieka nazwiesz 'robakiem' xD Nie popuścisz takiej sytuacji. Ale to nie jeden powód, napisałem inne. Biorąc pod uwagę złożone nakazy o eksmisje w kontrze do wszystkich wynajmujących, jest to jakieś kilka procent wszystkich wynajmów. W każdym razie dzięki że przyznałeś że te twoje pierwsze komentarze to #!$%@? nijak mające się do realnej
@Szalom: To Ty myślisz zero jedynkowo, kto nie z nami ten przeciw nam. Ja jedynie pokazuję do czego będzie prowadzić ewentualne wprowadzenie takiego podatku, tradycyjnie chęć #!$%@? funduszom i korporacjom odbije się bardziej na szaraczkach na samym dole. Chociaż nie, tym razem będzie inaczej. Tym razem się uda! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@robertx: No to wyjaśnij jak się odbije, bo na razie nie podałeś żadnego argumentu ciekawego ani nie odbiłeś żadnych kontrargumentów, gadanie że dowalenie wielkim odbija się zawsze na szaraczkach to kupa nie argument. To tylko twoje domysły i przerzucia. Nigdzie nie napisałem że kto nie z nami ten przeciw, ale to ty serio odwalasz fikołki + każdego kogo nie stać na mieszkanie łatwo nazwiesz robakiem, bo jemu się nie udało a
@Szalom: Dobra, nie chce mi się dyskutować w tym tonie. Chyba zbyt drażliwy i emocjonalny temat żeby o nim normalnie porozmawiać na wykopie. Pożyjemy, zobaczymy :) Pozdro i miłego dnia
  • 0
Przecież podatek katastralny progresywny to jest świetne narzędzie i wcale nie musi być zabójczy. Procent od wartości powyżej drugiego mieszkania.


@pepies: problem w tym, że z czasem NAPEWNO, ale to NAPEWNO każde mieszkanie będzie opodatkowane podatkiem katastralnym (jeśli zapis blokujący nie zostanie wpisany do konstytucji). W bogatych dzielnicach, mieszkania będą bardzo drogie, przez co podatek również będzie tak bardzo drogi, przez co biedniejsi ludzie będą musieli się wyprowadzić do biedniejszych dzielnic.
  • 0
Jak chcesz wprowadzić taki podatek od drugiego i następnych mieszkań w sytuacji kiedy właścicielem każdego z tych mieszkań może być osobna spółka z oo których właścicielami będzie ten sam człowiek?


@robertx: wprowadzić regulację w której sp z o o mogą posiadać jedynie lokale użytkowe? Znasz działalności w której posiadanie MIESZKANIA (Czyli takiego miejsca w którym się mieszka) jest kluczowe dla funkcjonowania spółki inne niż działalność turystyczna/hotelowa?


@pepies: i Ty jesteś