Wpis z mikrobloga

@shoko_asahara a te graficzne wodotryski w XP wcale tak dużo nie zmieniały (bo to tylko kolory i ikonki). Można było przecież wyłączyć i mieć jak w 98. I nic to nie dawało. Wydajność była gorsza, bo całe jądro, zabezpieczenia itd. po prostu zużywały więcej zasobów. To w Vista różnica w grafice powodowała duży spadek wydajności i odpalało renderowanie na karcie graficznej. Też można było wyłączyć te przezroczyste Aero i to już dużo
@Korda: dosłownie kilka lat temu jak robiłem gentoo to zajmowało coś w stylu 40MB RAMu z włączonym środowiskiem graficznym(LXDE).
Co z tego, skoro aplikacja Spotify dk odtwarzania muzyki potrzebuje z 300MB, przeglądarka bez wolnych 500MB to ma problemy żeby się włączyć, a mój telefon potrafi mulić mając 8GB RAMu, z czego sam android #!$%@? z 2.5GB xD

@Korda: XP to był wyjątkowo długowieczny OS, bo Vista wychodziła dopiero w 2007 roku, aż 6 lat po wyjściu XP. Nawet Apple robiło podś#!$%@? z microsoftowego projektu Longhorn, który miał ambicje być hybrydą OSa i jakiejś platformy social media. Ale ostatecznie się to kupy nie trzymało, teamy się wykruszały albo wręcz ze sobą konkurowały, mnóstwo zapowiedzianych funkcji pojawiła się w systemie dopiero w Windowsie 7 albo nawet 10.

Jak już łaskawie
@Korda: wtedy był super, w szczególności w porównaniu do będących wtedy w użyciu 98, Millenium i do początkowych wersji Visty. Ludzie do mnie przychodzili pół roku po zakupie nowego komputera z nowym systemem Windows Vista i prosili o instalację XP. Internetu było brak, więc ponowna instalacja Visty, bez patchy skutkowała kolejnymi problemami, więc wlatywał XP i był spokój. W sumie to mogłem instalować te Visty i co pół roku kasować za
@Korda: Ludzie już nie pamiętają, że reinstalacje windowsa 98 to się robiło co najmniej raz do roku bo się syfem zapychał i coraz gorzej działał albo totalnie się psuł i już nawet się nie uruchamiał. Nie było wtedy porządnych programów do czyszczenia, a i one czasami nie dawały rady w późniejszych windowsach. Teraz windows 10 działa długimi latami stabilnie i nic z nim nie trzeba robić. Windows 10 najlepsza wersja ever