Wpis z mikrobloga

@al_mighty
To jest właśnie to. Kapitalizm niestety dąży do tworzenia kropowładzy. Dlatego powinna być kontrola nad takim rynkiem i ewentualne prawne niszczenie takich molochów. Centralizacja czy to kapitału czy to władzy zawsze powodowała szkody dla zwykłych ludzi.
  • Odpowiedz
To jest właśnie to. Kapitalizm niestety dąży do tworzenia kropowładzy. Dlatego powinna być kontrola nad takim rynkiem i ewentualne prawne niszczenie takich molochów. Centralizacja czy to kapitału czy to władzy zawsze powodowała szkody dla zwykłych ludzi.


@ukradlem_ksiezyc
to musisz jeszcze zamknąć giełdy.
  • Odpowiedz
@ukradlem_ksiezyc Największe szkody od zawsze powodują idiovi pieprzacy takie bzdury jak ty przesiąknięci nienawiścią do innych. Całkowicie odwrotnie zależność jest taka że czym rynek nieruchomości jest mniej uregulowany tym ceny są niższe. Nie chcesz zaspokoić potrzeby mieszkaniowej ale potrzebę nienawiści wobec innych.

A Kanada jak #!$%@? te swoje programy wynarodowienia się sprowadzając milion imigrantow rocznie (jakbyśmy mieli fale uchodzcow z Ukrainy rok w rok) to nic dziwnego że są problemy z
  • Odpowiedz
@Herubin szkody powodują monopole i oligopole. Na rynku zawsze jest większa ryba więc rybek prędzej czy później zostanie wchłoniety przez korpo z ogromnym kapitałem.
  • Odpowiedz
@al_mighty: Nie jest to nic innego jak handlowanie przyszłością następnych pokoleń. Ci którzy dopuścili do tego, że nieruchomości mieszkalne stały się obiektem inwestycji na taką skalę to po prostu bydlaki.
  • Odpowiedz
@Joii: wyjaśnij jak jego posiadanie tych mieszkań wpływa na ciebie? Bo się oburzasz na jakiegoś kolesia po drugiej stronie oceanu.

Jak już tak bardzo chcesz to mam przykład z podwórka. Niedawno dowiedziałem się że mój znajomy z rodziną ma kilkadziesiąt mieszkań na wynajem, część spłacona większość w kredycie. Jak to wpływa na ciebie?
  • Odpowiedz
@ukradlem_ksiezyc: podaj mi jeden (1) przykład monopolu powstałego w kapitalizmie bez interwencji państwa. W sumie jak nie znajdziesz (bo takiego niema) to podaj mi jeden przykład kryzysu gospodarczego spowodowanego wyłącznie działaniami kapitalizmu bez udziału państwa.
  • Odpowiedz