Wpis z mikrobloga

#goleniekredyciarza #kredythipoteczny #kredyt2procent #nieruchomosci #flipmieszkania

Mireczki pijcie ze mną kompot, kredyciarz dzis został ogolony a dokładniej malzenstwo ukrainskich lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4 screeny, zeby zweryfikowac historie wklejam w komentarzu (uprzedzajac pytania, czemu tam jest kupujaca, a nie kupujacy - ze wzgledow podatkowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz dlaczego 41m2 a nie 39m2 ? Bo została doliczona piwnica.

6.12.23 podpisałem umowe przedwstępna na flipa. Całość jest opisana pod tym linkiem . Jak ktoś umie i ma chęci, to niech zawoła tamtych plusujących, będę wdzieczny oni też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9.03.23 - została podpisana przedwstępna: 70k zadatek - reszta do konca czerwca, bo czekają na kredyt. Traktuje to jako pewniak, bo jak sie wycofaja to chetnie 70k zatrzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czemu aż do czerwca ? A bo muszą pracowac w PL przez 6 msc zeby dostac kredyt - jak to dokaldnie dziala, nie wnikalem, bo to nie moja brocha. Zostało dodatkowo ustalone, ze moga tam mieszkac dopoki nie dostana kredytu z czynszem 1500zł/msc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cena zakupu: 275 000
Cena sprzedaży 339 000 - czyli wyjsciowa bez zlotówki targowania
Zysk netto - dokaldnie nie liczylem i chyba mi sie nie chce ale okolice 20k po odliczeniu kosztów remontu i podatków

Zrobiłem to tylko w zasadzie, żeby wybadać rynek. Postawiłem na najbardziej chodliwy egzemplarz, za w miare rozadna cene, jak na te chore czasy.

Jak ktos ma pytania, to mozna walic, ale bez pytania o miasto itd - wojewodzkie ponizej 200k

Czy flipperka jest opodatkowana ?

TAK - PCC przy zakupie 2% wartości mieszkania plus 19% dochodowego

Czy na flipperce da sie latwo i przyjemnie zarobic ?

Oczywiscie, ze nie. Przykłady jak można wtopić hajs można tylko mnożyć. Najśmieszniejszy przypadek jaki mi się przypominał, to flpper który na poczatku covidu i tamtych lat chciał kupić ode mnie mieszkanie, które sam kupiłem od biura nieruchomości (to tez odnosnie pytan skad biore mieszkania). Pamietam, że kwota jaka chciał zapłacic, dawała mi na czysto 20k (czyli PCC + dochodowy + prowizja tamtego biura ). W mieszkaniu nawet palcem nie ruszyłem. Gość chciał zrobić to wszystko na kredyt, którego finalnie nie dostał, a ja byłem 10k do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Skąd biore takie mieszkania ?

99% to portale z ogloszeniami. Trzeba po prostu trzeba wiedziec, czego szukaja ludzie ile sa skonni zaplacic , ile kosztuje remont, oraz trzeba byc szybkim.

Czy mieszkania kupuje od biednych babc, ktore oddaja mieszkania za pół darmo, a wszystko to dzieki ultokom które wrzucam do skrzynek ?

Chcialbym bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) 10 lat temu próbowałem sie bawic ulotki, tylko nie zadne farmazony "szczesliwa rodzina, ktora szuka akurat w tej okolicy i nie czekaja na kredyt", tylko konkretnie "Kupie mieszkanie za gotowke, moze byc zadluzone i do remontu + nr tel". 99,9% ludzi którzy dzownili ze swoimi ofertami, chcieli ceny z kosmosu, albo sprzedawali mieszkania, ktore maja zerowe zainteresowanie wsrod kupujacych. Ja skutecznosc tej metody oceniam na bliskie zeru.

A co zaobserowałem i co sie dzieje na rynku ? Ogolnie #!$%@?. Pisalem wczesniej ze wystawilem 3 mieszkania i opisalem wszystko, ale za sprawa idiotow w wiekszosci tu przebywajacychm, temat skasowalem. Liczba ogladajacych: niska, do policzenia na palcach jednej reki, był jeden gosc z gotówka, bardzo zainteresowany, oglądał, dzwonił, umawiał się juz do notariusza i po 3 dniach zawracania dupy zapadl sie pod ziemie. Fajny był rowniez kredyciarz, taki z krwi i kosci czyli 5k wkładu reszta w kredo, po 3 dniach namysłu zaproponował 300k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zulf - #goleniekredyciarza #kredythipoteczny #kredyt2procent #nieruchomosci #flipmies...

źródło: 1

Pobierz
  • 16
@Zulf: a mogles wsadzic 275k w etf sp500, w grudniu i mialbys teraz ponand 20% do przodu bez #!$%@? sie z remontami, notariuszami i pokazywaniem mieszkania :P.
I tak trzymam nawet wieksze kwoty w gieldzie :P.
Uwazam po prostu ze zarobek 20k na czysto przy tylu niesiacach #!$%@? sie z tym wszystkim to raczej sredni wynik.
@jozef-dzierzynski: na etfie sp500 jeszcze sie nie rozczarowalem.
poza tym kazda inwestycja to ryzyko w mieszkanie rowniez. np ze ekipa spieprzy remont i potrzebny bedzie 2.
Niech sobie kazdy robi jak chce ale uwazam ze mrozenie prawie 300k na pol roku by wyciagnac 20k na czysto to sredni deal i jeszcze sporo czasu trzeba w to wlozyc.
  • 0
@zeszyt-w-kratke #!$%@? daty, nie moglem edytowac

6.12.23-1.03.24 7k netto/msc +- nie jebiac na etacie. Pisalem ze robilem to zeby wybadac rynek i z ciekawosci a nie tasowac sie do cyferek. Ryzyko male, nawet jakbym nie sprzedal to bym wynajal. Ja na flipie nie stracilem nigdy a przewaznie za mieszkanie wychodzilo od 30-60 max 100k. Plus mozna miec kilka mieszkan na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@borjaki borjaki #!$%@? mistrzu, mogles kupic shiba inu i by #!$%@? 80% czy ile to gowno teraz uroslo XD Powiedz lepien ile zarobiles na tym sp500? Wklej jakies kwity potwierdzajace te duze ruchy i WIEKSZE kwoty i bedzie git.
@Zulf: ja mowie o powaznych inwestycjach a nie o zabkach pepe i shibu. porownywanie etf vanguard sp500 do jakiegos gowno coina swiadczy tylko o tym ze nie masz za wielkiego pojecia w tej materii. Nie bede wklejac zadnych screenow bo nie jestem atecjuszem, a roi na poziomie 7,2% nie robi zadnego wrazenia przy takim nakladzie pracy jaki zostal wlozony. ale spoko jak lubisz sie duzo narobic i malo zarobic to juz
  • 0
@borjaki otoz to, iwestuje sie w rzeczy o ktorych ma sie pojecie, a skoro to wiesz to tamten komentarz jest chyba bez sensu, co nie? A ROI 8-10% mam na innym mieszkaniu z wynajmu
@Zulf: na wynajem akurat tez nie narzekam, ale flipow nie robie, tamten post to bardziej chcialem wyrazic zdziwienie bo myslalem ze na flipach sie wiecej zarabia, no ale nie robie wiec nie wiem :P.