Wpis z mikrobloga

To już jest raczej bardziej niż pewne, że na początek lata będę robił prawko na motocykl.

Jako że nie siedzę w motocyklach w ogóle, to mam pytanie co się nada dla początkującego, który nigdy nie jeździł. Potrzebuję coś do jazdy po prostu po mieście do np pracy ale żeby na jakąś trasę 3h w takie tatry z Katowic też się nadało.

Są jakieś konkretne modele polecane do takich rzeczy i jaki budżet przyszykować do tego? W sumie pytam chyba o taki uniwersalny motocykl do wszystkiego xd

#motocykle
  • 30
@Anty_Chryst Ja byłem w tej sytuacji co Ty rok temu, wybrałem nówkę Suzuki SV650.
Jeden sezon to pewnie mało ale zrobiłem na nim 6000km, kilka dłuższych tras i na co dzień po mieście. Jestem maks zadowolony ale za 2/3 lata pewnie na coś szybszego siadam
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anty_Chryst: nie ma uniwersalnego modelu, tak naprawdę to zastanów się na spokojnie czego chcesz. Gdzie będziesz jeździć, sam czy z kimś, jakie drogi, jak często. Na spokojnie sobie poczytaj na necie, zobacz jakieś modele, ogarnij jakie są typy motocykli i jakie Ci się podobają, ew kup jakieś używane 125cc za kilka tysięcy, ciuchy i zobaczysz Ci w ogóle Ci to podejdzie. Jak masz kase to możesz iśc na prawko (ok 3k
zapisz się na kurs i ćwicz sobie na 125 jazdę przed egzaminem. ja miałem varadero 125, zdałem za 1 razem.


@PozorVlak: Ale on nawet 125 nie ma. Druga sprawa, że z tym trenowaniem na 125 przed egzaminem to średni pomysł i tak na prawdę więcej dał Ci sam kurs i obycie z większą maszyną. Ja próbowałem na 125 trenować i po pierwszej próbie zaprzestałem, bo to nie ta waga, opony, rama,
@Zielony34 No przysrałeś się do mnie bez powodu. Kolega pytał o moto na początek. Więc mu napisałem, że ja rok temu po zdaniu prawka na początek kupiłem SV. Dlaczego SV? Bo to wg mnie dobre moto na początek.
Wiec nie wiem o co Ci chodzi, że ja niby byłem w innej sytuacji?