Wpis z mikrobloga

To już jest raczej bardziej niż pewne, że na początek lata będę robił prawko na motocykl.

Jako że nie siedzę w motocyklach w ogóle, to mam pytanie co się nada dla początkującego, który nigdy nie jeździł. Potrzebuję coś do jazdy po prostu po mieście do np pracy ale żeby na jakąś trasę 3h w takie tatry z Katowic też się nadało.

Są jakieś konkretne modele polecane do takich rzeczy i jaki budżet przyszykować do tego? W sumie pytam chyba o taki uniwersalny motocykl do wszystkiego xd

#motocykle
  • 30
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: to ja bym szedł w coś o pojemnościach 500-750 ccm. Z jednej strony będzie na na tyle mała maszyna, że nie powinieneś mieć większych problemów poprzeeciskać się w mieśćie, a z drugiej już wystarczająco mocna, żeby prpzejechać się gdzieś dalej. No i nie #!$%@? się na pierwszym zakręcie, bo ma za dużo mocy. Co do modeli, to troche zalezy jakie Ci się podobają wizualnie ale dobrą opcją jest Fazer.
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst ucz sie jezdzic zima. Albo jak najwczesniej teraz. Kurs. Miesiac. Czekanie na egzamin. Miesiac. Zaczniesz latem, to prawko dostaniesz w najlepszym wypadku na koniec sezonu. Zanim bedziesz mial motocykl. Koniec sezonu. Zima. Gowno. I jako nowy ziomek wszystko zapomnisz i bedziesz mniej bezpieczny.

Ja wiem jak to jest. Prawko robilem w grudniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zielony34 ja jeszcze nic nie mam, aktualnie jestem na etapie nauki i wiem, że jest w opór rodzaji motocykli, raczej będę szedł w stronę sporotowo turystyczny/naked
Kasę raczej będę brał ze sprzedaży samochodu także te 10k powinno być
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm minimalizacja kosztów po prostu, na nowy samochód nie mam kasy, a stare się jebią co chwile i po prostu potrzebuję coś do pracy na dojazdy oraz moje tripy jednodniowe w beskidy i tatry.

Zamiast starego rupla czyli mojego citroena c4 którego naprawiam sprzedam i kupię motocykl na dobrą pogodę i jakaś corse b/c na zimę i deszcz xd
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst To jak nie masz nic, to na ciuchy około 3k na start musisz liczyć, jeszcze serwis startowy po zakupie i robi się 5-6k do dyspozycji

Suzuki GSX600/750F od 2000r
Yamaha XJ 600 Diversion od 1998r
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: tylko R1 !

zobacz czym będziesz jeździł na prawku i jak się z tym dogadujesz, jak w miarę to szukałbym czegoś w ten deseń na pierwszy sezon

rok / dwa pojeździsz to już +/- będziesz wiedział co Ci leży co niekoniecznie, trochę też jeżdżenie będziesz ogarniał i odpowiedź na Twoje pytanie będzie zdecydowanie łatwiejsza :)
  • Odpowiedz
to na ciuchy około 3k na start musisz liczyć


@Zielony34: Generalnie jak chce się kogoś zniechęcić to właśnie tak najprościej - na dzień dobry żeby zacząć to musisz mieć milion cebulionów.
Chyba jednak bez przesady. Kask do kupienia za 400zł, kurtka 500, spodnie niech będzie 400, rękawice 100zł, buty 400. I to już są kwoty za nowe ciuchy uznawanych marek, a nie chińskich no-namów. Jeśli chce się na prawdę oszczędnie
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: trochę w antagonii do mojego wpisu o ciuchach tutaj stwierdzam że chyba nie wiesz do końca w co się pakujesz.

Utrzymanie starego motocykla nie będzie tańsze od utrzymania starego samochodu. Może być wręcz przeciwnie. Jego praktyczne zastosowanie w porównanie do samochodu jest żenujące. Nic i nikogo tym nie przewieziesz, jesteś w pełni zdany na warunki atmosferyczne.
Jeśli nie widzisz w tym hobby i nie jesteś gotowy na poświęcenia (np.
  • Odpowiedz
@majk_emigrant Wiesz, ja podliczyłem na podstawie tego, co mam. Używanych też często szukam i dorwałem tak zajebiste buty i spodnie. Można też kupić meshowy komplet z Adrenaliny za około 800 w promocji.

@brh77603 do 10k za CBF 600 będzie ciężko. Ja dorwałem fajny egzemplarz, ale trochę w pakiet startowy włożyłem.

@Anty_Chryst Im mocniej będziesz eksploatował jednoślad, tym też częściej będziesz musiał robić okresowe czynności serwisowe. Powodzenia z zakupem Corsy
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34 bardziej myślałem pod kątem corsy c, można dostać w granicach 3k. Bym ją użytkował do granic możliwości i na złom i tak cały czas. Aczkolwiek możliwe, że też po prostu uzbieram sobie sumke i c4 zostanie na gorszą pogode. Też ją będę mniej użytkował to mniej się będzie #!$%@?ła

@majk_emigrant @Zielony34 wiadomo, te koszty będą i nie da się tego wyeliminować ale ja też patrzę pod kątem chociażby
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst Zostań przy C4. Za 3K gówno kupisz, a nie Corse C. Ja jak patrzyłem za Corsa C, to trzeba mieć około 5k w ręce. Minimum.

@Anty_Chryst Które moto spali Ci 3 litry? xD Honda NC700 = minimum 15-16k na samo moto.

Jak sobie pobzikasz po mieście to 7-8 w moto klasy 600 wyjęte. Moja CBF 600 w trasie zejdzie do 4.8L/100, ale to jest jazda turystyczna, bocznymi drogami, a
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst Kup sobie Seicento w LPG + skuter klasy 250-400cm3 i masz bardzo budżetowy plan + skuter na miasto to najlepsze rozwiązanie.

Możesz też szukać skutera 125, ALE ceny są tak #!$%@?, że takie Piaggio, Suzuki, czy Hondę w dobrym stanie kosztuje okolice 10k. Kompletnie nieopłacalny wydatek.
  • Odpowiedz