Wpis z mikrobloga

@Ziemniak43212 Gdyby był klarowny to widzieli byśmy na zdjęciu widzieli co jest za słoikiem. Do uzyskania takiego są generalnie 3 drogi. Pierwsza, nazwijmy ją tradycyjną, to bardzo powolne gotowanie poniżej temperatury wrzenia. Wywaru nie mieszamy, a jedynie zdejmujemy szumowiny.

Drugą, to wcześniejsze "blanszowanie" mięsa. W dużym garnku na maksymalnym ogniu doprowadzamy wodę do wrzenia, wrzucamy mięso i gotujemy do 5 minut. Wyjmujemy, płuczemy pod bieżącą wodą, a wodę z garnka wymieniamy na
  • Odpowiedz
@Viking-: Dzięki, tak ja to wszystko wiem, tutaj stosowałem jedną z nich. Powiem ci,że jedyny przezroczysty rosół jaki widziałem to była imitacją rosołu z 1 marchewki i 1 skrzydełka gotowane 30min, ale może i masz racje.
  • Odpowiedz
@Ziemniak43212 Spokojnie robię taki na kurze i wołowinie. Może dajesz wieprzowinę? Wtedy nie ma szansy na klarowność. Zawsze możesz spróbować opcji z białkiem na jednym z tych słoików i sprawdzić efekt
  • Odpowiedz
@Ziemniak43212 Wstyd przyznać, ale na kaczce jeszcze nie robiłem. Jutro wpadam na obiad do rodziców to jak będzie rósł wyślę fotkę. Moja matula robi super klarowny rosół, ale nie mogę obiecać, że będzie bo nie wiem co w menu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz