Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki samochód polecacie tak w granicach 6-10 tys? Samochód ma mi służyć jedynie do podjechania raz na jakiś czas w jedno miejsce, myślę że w miesiącu zrobię nie więcej niż 500 km. Chciałabym coś małego, taniego w utrzymaniu i w miarę bezproblemowego.
#motoryzacja #samochod #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
@mirko_anonim: fiut panga, znaczy fiat panda
Mało pali, o dziwo sporo miejsca (jak na takiego #!$%@?ą), nie ma co się zepsuć, a jak się zepsuje to każdy kowal tanio naprawi. No i ma ten tryb city do parkowania jednym palcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki samochód polecacie tak w granicach 6-10 tys? Samochód ma mi służyć jedynie do podjechania raz na jakiś czas w jedno miejsce, myślę że w miesiącu zrobię nie więcej niż 500 km. Chciałabym coś małego, taniego w utrzymaniu i w miarę bezproblemowego.


@mirko_anonim: Toyota Yaris Pierwszej generacji, Fiat Panda, Ford Fiesta VI [2001-2008] albo bliźniak na sterydach - Ford Fusion 2002-2012. Mnie interesuje podobny przedział cenowy teraz i chyba kupię sobie
@xyz_xyz: w tych pugach zacina się korektor siły hamowania dla tylnej osi, co powoduje, że w sytuacji awaryjnej mocniejsze depnięcie hamulca kończy się piruetem. Nieraz na kompilacjach wypadków widać takie 206/207 robiące dziwne rzeczy - to właśnie dzięki temu korektorowi.
@xyz_xyz: @bidzej Dlatego jak już to 206 1.6 16v, tam nie ma kolektora, hamulce tarczowe przód i tył :)
Rzeczywiście 1.1 imają problem z kolektorem, ale wystarczy odwiedzić mechanika i będzie lux.

Tylna belka to grosze, da się zrobić za 1000zł i na 100 tys. km wytrzyma, a jak ktoś umie trzymać klucz to w 600 zł się zmieści.
Fabryczna belka wytrzymuje nawet 150-200 tys. km bez ruszania jej.

@mirko_anonim Ogólnie