Wpis z mikrobloga

Byłem na wymianie oleju itp. po zakupie samochodu (opel astra k 1.4t, 2019, 72 000 przebiegu). Powiedzieli mi, że popękane są przednie osłony amortyzatorów. Koszt wymiany i osłon 550zł (same osłony to jakieś 50/80zł, większość to robocizna). Zastanawiam się czy jest sens teraz je wymieniać, skoro samochód ma już trochę przejechane i za jakiś czas i tak będzie trzeba wymieniać amortyzatory?

#samochody #auta #samochodyuzywane #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #opel #astra #astrak
  • 18
  • Odpowiedz
@jedrek1212: lepiej sprawdzić w jakim stanie faktycznym są amortyzatory zanim się je wymieni, bo może wcale nie trzeba wymieniać amorków. Szczerze mówiąc 72k przebiegu to nie jest dużo dla amortyzatorów jeśli to auto jeździło po dobrych drogach :)
  • Odpowiedz
@jedrek1212: znajomy kupił auto z przebiegiem ok 135k i amortyzatory oryginalne wymienił przy 175k jak mu sprężyna walnęła. Czy warto za tą cenę? Ja bym jeździł i wymienił całość jak auto zacznie gorzej się prowadzić
  • Odpowiedz
  • 0
@Nano22: Cena myślę, że w Warszawie dosyć normalna, ciężko znaleźć coś znacznie taniej. Dzwoniłem do innych warsztatów i w jednym chcieli 480, a w innym 960 (tutaj to już grubo polecieli xD)
  • Odpowiedz
  • 0
@wonsztibijski: Ja miałem wymianę oleju, filtrów (paliwowy, powietrza i kabinowy). Wymianę oleju w skrzyni biegów (to automat i tutaj chciałem, żeby wlali Motula), zabezpieczenie miski olejowej (wdawała się już korozja) oraz wyłączenie systemu start stop. Za całość (robocizna i materiały), zapłaciłem 1470 zł. To Warszawa więc wydaje mi się, że to uczciwa cena
  • Odpowiedz