Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej mirki,

Mam pytanie odnosnie pracy. Zwalniajac sie z pracy ostatnie 2tyg bylem na l4. Mialem niewykorzystany urlop. Przyszlo do mnie swiadectwo pracy i bum - wpisany ze wykorzystany. Zadnego wniosku o urlop nie skladalem. Napisalem do HR z prosba o wyjasnienie ale juz czuje ze beda przeboje. Gdzie moge zgloscic takie praktyki? Do inspekcji pracy? mam kilka smaczkow z wewnatrz wraz z dokumentacja zdjeciowa ktora mysle ze inspekcja pracy zainteresuje sie.

#prawo #praca #prawopracy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim nie podałeś żadnych szczegółów: ile miałeś urlopu, na jakiej umowie pracowałeś, kiedy dostałeś l4. Nie wywrozymy z fusów. Do pip-u zawsze możesz zgłosić, ale konkretne zachowanie, nie stosowanie prawa. Zdjęcia oleją.
@mirko_anonim a może wypłacili ci za niego ekwiwalent? Ja tak miałem że musiałem wykorzystać tyle ile mogłem a miałem dużo więc poszedłem na L4 i za urlop dostałem fajna kasę ale nie wiem jak to było na swiadectwie
@mirko_anonim: przecież na świadectwie zawsze piszą, że wykorzystane bo to tylko informacja dla przyszłego pracodawcy ile ma ci naliczyć (aby nie przekroczyć 20czy 26dni na rok) a kasę za niewykorzystany urlop przelewaja z ostatnią wypłatą lub listą dodatkową.