Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, zmęczony życiem w #korposwiat myślę o własnym biznesie. Jak myślicie co warto otworzyć w #warszawa mając na start 100-150k? Czy mały lokal gastronomiczny z pomysłem, ktorego w sumie jeszcze nie ma to może być dobra opcja, czy gastro to tragedia?

#praca #biznes #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
to może być dobra opcja, czy gastro to tragedia?


@mirko_anonim: tak i tak, wszystko zależy od tego Twojego "pomysłu co go nikt nie miał" i czy ludzie będą nim zainteresowani, chociaż ze 150k nie wiem czy będzie Cię stać na odpalenie gastro w wawie xD
  • Odpowiedz
Czy mały lokal gastronomiczny z pomysłem, ktorego w sumie jeszcze nie ma to może być dobra opcja, czy gastro to tragedia?


@mirko_anonim: gastro to raczej tragedia, inflacja, ludzi odpuszczaja sobie zarcie na miescie i... serio myslisz ze wykombinujesz cos co wypali i nikt wczesniej na to nie wpadl?
Nie chce Ci podcinac skrzydel, ale to plan typu "zrobie cos czego nikt wczesniej nie robil i sie uda"
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: ale Warszawa to nie tylko centrum. Wiekszosc terenu to dzielnice zewnetrzne, Bielany, Bialoleka, Wawer, Bemowo, Ursus... Jasne, Centrum to najwiekszy ruch, ale jak zaczac? Najem lokalu pewnie krocie kosztuje. Potrzeba pomyslu. Dobrej lokalizacji, reklamy.
Nie mowiac juz o tym ze gastro to #!$%@?, i jesli OP nie zasuwa w kolchozie do kwadratu to wcale lzej mu nie bedzie.
  • Odpowiedz
akurat Warszawa kipi od bąbelków, polecam ursus pofabryczny, same nowe bloki i młode rodziny


@Blackthorn6: no w porownaniu do reszty miast to tak, bo ludzie w wieku rozrodczym w Wawie siedza, ale tak czy siak nie wiem czy to dobry pomysl
  • Odpowiedz
Czy mały lokal gastronomiczny z pomysłem, ktorego w sumie jeszcze nie ma to może być dobra opcja, czy gastro to tragedia?


@mirko_anonim: nie pytaj o to wykopkow, bo oni nie maja, ani pomyslow, ani pojecia.

W 90% nie liczy sie pomysl tylko REALIZACJA.

W gastro tym bardziej, bo robic jedzenie potrafi prawie kazdy czlowiek... A restauracji z dobrym jedzeniem nadal jest bardzo wyraznie mniej niz 100%, zwlascza w warszawie.
  • Odpowiedz
Potrzeba pomyslu. Dobrej lokalizacji, reklamy.


@DryfWiatrowZachodnich: gowno prawda wlasnie, jest dokladnie odwrotnie. Potrzeba realizacji. Tyle i az tyle, jedzenie musi byc dobre i w sensownej cenie. Tyle i az tyle, reszta sie sama zrobi. Pompowanie pieniedzy w marketing albo lokalizacje to jest opcja jak masz globalna koporacje z budzetem w milionach. A pomysl im latwiejszy w lepszej realizacji tym lepszy efekt.
  • Odpowiedz