Wpis z mikrobloga

Może jest tu jakiś spec co rzuci poradą. Zepsuła mi się lodówka, nie chłodzi, nie mrozi. Zaczyna działać tylko w momencie gdy uderzy się ją od góry. Wtedy rzeczywiście z dwie godzinki podziała po czym konieczne jest znowu uderzenie. Co może być przyczyną? Termostat? #agd #elektronika #lodowka
  • 26
@adrian-mateusz: no według mnie jeśli zaczyna działać gdy ją jebniesz, to może być problem z połączeniem elektrycznym. Wstrząs coś zwiera, co było rozwarte, a wymagane jest do startu sprzętu. Czujnik temp, jakieś zasilanie elektroniki etc


@teperkov: albo kompresor się zacina i po wylączeniu znowu trzeba jebnać by wstał
@adrian-mateusz: ale nawet jak dostaniesz trop to i tak nie ogarniesz skoro dajesz takie posty xDDD

Zepsuła mi się lodówka, nie chłodzi, nie mrozi. Zaczyna działać tylko w momencie gdy uderzy się ją od góry. Wtedy rzeczywiście z dwie godzinki podziała po czym konieczne jest znowu uderzenie. Co może być przyczyną?


@adrian-mateusz: idź sobie pograj w jakąś gre bo do majsterkowania to się nie nadajesz. Do prowadzenia dyskusji tym bardziej
@adrian-mateusz: może być i termostat. Walniesz - jest połączenie, potem np. od trzaśnięcia drzwiami znów coś się rozłącza. Ja ostatnio znalazłem płytę główną do swojej lodówki na OLX i się lekko zaskoczyłem. Jak to płyta główna w lodówce?!
Prawda jest taka że bez rozbiórki i oględzin/sprawdzenia miernikiem niewiele można "na odległość" stwierdzić.
@adrian-mateusz: dobra przepraszam. Koniec żartów. Objawy, które opisałeś to zdecydowanie uszkodzony termostat. Żeby go naprawić rozpędź się i z całej siły wyrżnij banią w drzwi lodówki. Daje gwarancje że będzie działać na 2 lata