Wpis z mikrobloga

, można mieć rolnictwo które jest rentowne i nowoczesne, górnictwo tak samo. Tylko nie może to być rozbite na milion małych nieefektywnych działalności,


@DawCioS: Podsunąłeś mi super pomysł na biznes. Jeden holding spożywczy i cyk najbardziej śmieciowa parówka za 50 zł sztuka. Nie pasuje? Żryj korę z drzewa.

Tak, to się nazywa monopol.
@JajkaNieMajaBialek:

gdyby nie rolnicy to wy byście nie istnieli bo nie mieli byście czym zapchać kichy xD


Nie lubię takiego #!$%@? za przeproszeniem. To samo można powiedzieć o setkach innych zawodów.

Gdyby nie rolnicy to... każdy zostałby rolnikiem, tylko nie bez powodu z rozwojem cywilizacji równocześnie rozwija się specjalizacja branż. Sam się wychowałem na wsi i mieliśmy gospodarkę. Co prawda małą, ale w sumie prawie nic nie musieliśmy w sklepie spożywczym
@koala667: jestem przerażona tym, że na onecie i wp nie ma wzmianki na głównej stronie o tym co dziś się odwala w centrum xD gdyby nie ten wpis nic bym nie wiedziała. Tylko wyborcza napisała pare zdań szok szok szok normalnie.
@PDCCH: fun fact: żarcie w UE jest droższe, bo są wysoko wyśrubowane normy, ja uważam że słusznie, bo nie ma technologii pozwalającej skontrolować 100% ziaren w masowcu z Argentyny lub 40 wagonach z UA. Dlatego Unia kontroluje także rolników, nie tylko próbki towaru - i dobrze bo to najskuteczniejsza metoda. No chyba, że masz wyjebongo i enjoy twój glifosat albo rakotwórcze mykotoksyny.
fun fact 2: płacimy głównie na wszelki wypadek, że
biryntem pełnym pułapek otaczających cię ze wszystkich stron tak aby nie można było się połapać o co właściwie chodzi i gdzie jesteś. Aż dziw bierze, że skoro istnieje jakiś tam ruch antyreklamowy w internecie to nie powstał jeszcze sposób na tworzenie nakłade


@koala667: gdzie oni wszyscy nocują w wwie?
gdyby nie rolnicy to wy byście nie istnieli bo nie mieli byście czym zapchać kichy xD


@JajkaNieMajaBialek: Kupilibyśmy sobie z zagranicy, a gdyby nie wszyscy podatnicy i przedsiębiorcy to rolnicy chodziliby w łachmanach za wołem z drewnianym pługiem a jedynym źródłem światła była by świeca jak w XIX wieku...
Byłyby, bo korpo ściągają tanie gówno zza granicy zamiast brać od lokalnych. Teraz nawet mięso jest wożone 1000km do marketów, bo się w excelu o 3% bardziej opłaca XDD


@KCPR: Skoro nie widać różnicy po co przepłacać (i doplacać)?
gdyby nie rolnicy to wy byście nie istnieli bo nie mieli byście czym zapchać kichy


@JajkaNieMajaBialek: co to w ogóle za argument xD Państwo dopłaca do rolnictwa bo jest ważne, ale nijak nie świadczy to o tym że rolnicy mają w jakiejś konkretnej sprawie rację. Jak są debilami i protestują z chciwości i głupoty przeciwko dobrym rozwiązaniom to niech #!$%@?. Może w ogóle niech rządzą nami rolnicy jak tacy ważni są?
nie po to kontroluje nas tyle instytucji...


@siodemkaxx: Właśnie, to nas kontroluje tyle instytucji a nie biednego rolnika nieszczęsnego który mieszka w willi ma 3 nowe samochody i ciągniki za kilka baniek XD Gdyby polska żywność była taka wspaniała to by nie było takich obrazków jak poniżej XD
Pracowałem w branży weterynaryjnej/hodowlanej i wiem co się podaje zwierzętom i jak niektórzy rolnicy "przestrzegali" wytycznych odnośnie ASF, więc nikt mi nie wmówi
Unknowm - >nie po to kontroluje nas tyle instytucji...

@siodemkaxx: Właśnie, to nas ...

źródło: 41d2a0e5c431905bdc994c744032fec691d48e27c9cb08a89aaef037f364c02e

Pobierz
@Unknowm i znowu ten #!$%@? raport niku, już to tlumaczylem z 5 razy nie chce mi sie po raz kolejny, życjie sobie tym mitem że każdy rolnik to milioner i żyje z waszych pieniedzy, tylko leżąc przed telewizorem do konca waszego życia... zamiast zostać samemu rolnikiem i zarabiac te miliony xD
Powiem tylko tyle, ode mnie praktycznie każdy odbiorca wymaga teraz badań na pozostałości śor, od ukraińca nikt niczego nie wymaga, smacznego
i znowu ten #!$%@? raport niku


@siodemkaxx: ciekawe, czy jakby było napisane, że polska żywność jest top of de top to by był #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

życjie sobie tym mitem że każdy rolnik to milioner i żyje z waszych pieniedzy


@siodemkaxx: Nie każdy rolas to milioner, ale ma łatwo przychachmencić tu, przychachmencić tam. A co do pieniędzy to nie będę komentował bo możesz sobie
ciekawe, czy jakby było napisane, że polska żywność jest top of de top to by był #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Unknowm: oczywiście że by był, bo opiera się tylko i wyłącznie na raportach z europejskiego systemu RASFF, na niczym więcej, a już wyjaśniałem, ze polska zywność ( albo żywność z polski) jest bardzo często kontrolowana, po to, żeby wykazywać wszelkie nieprawidłowości i bronić się przed naszym