Wpis z mikrobloga

Ten kraj to mem.
Antykoncepcja za 30 zł / miesiąc to koszt tak obciążający, że musi być finansowany ze środków publicznych. ¯\(ツ)/¯
A tymczasem leki na ciężkie choroby psychiczne idą tylko w górę i typowy schizofrenik albo epileptyk przy wykupie recept wydaje spokojnie kilkaset zł. I nie ma, że wykupi sobie tańszy zamiennik, bo przy tej szczególnej grupie pacjentów, raz ustawionych leków się po prostu nie zmienia bo nawet delikatna różnica w uwalnianiu składnika może doprowadzić do ataku.....

Ale tutaj już nie wpadnie tych kilka procent głosików. Żałosny populizm żalosnego lewactwa, bohatersko walczącego z problemami które samemu tworzy.

#bekazlewactwa #gownowpis #sejm
  • 48
i jak sam zauważyłeś to jest gówno, a nie koszt dla państwa


@Ogau: Nie, to nie jest gówno, bo jak każde dofinansowanie/ zasiłek kosztuje jego obsługa/ wypłaty i kontrole. Jest to po prostu kolejna cegiełka i kolejny podatek dla facetów, kompletnie niepotrzebne. Będzie też dużo sprzedaży za granicę jak z lekami ( czyli kradzieży publicznych pieniędzy i tutaj tracimiy grube miliony co roku-tylko co innego jednak leki dlao sób starszych bez
@zwykly_szarak: Tak, odkryłeś że decyzje polityczne opierają się na populizmie a nie logice. Gratulacje. Generalnie to ja uważam że powinien być dobrowolny ZUS i wtedy każdy będzie miał więcej pieniążków do dyspozycji
Co tam piszesz mizoginie jeden wstrętny ty? Może jeszcze napisz, że kobiety mają już za dużo przywilejów i że im się w dupach przewraca od dobrobytu?
Babom to trzeba chomąto, jak Fred mówił.
zmień lekarza, brałem 4 różne rodzaje psychotropów i kosztowało mnie to jakieś 2zl za opakowanie


@Mrbimbek: tak się składa panie ekspert, że nie każdy lek nadaje się do leczenia konkretnego schorzenia u konkretnego pacjenta. Niektóre leki są nierefundowane, niektóre refundowane częściowo. Zazwyczaj jest tak, że refunduje się te leki, które są stosunkowo tanie.
Nie, to nie jest gówno, bo jak każde dofinansowanie/ zasiłek kosztuje


@djtartini1: bo niechciane dzieci nie kosztują. Ja #!$%@?ę, część ludzi to zwykli kretyni...
bo niechciane dzieci nie kosztują. Ja #!$%@?ę, część ludzi to zwykli kretyni...


@Ogau: Niech sobie opłacą te kilka złotych na antykoncepcję jeśli nie chcą wydawać na SWOJE niechciane dzieci, nie mam zamiaru wszystkiego totalnie finansować patologiom.
@zwykly_szarak: ta, żeby to było 30zł. Moja różowa miała zmieniane leki 3 razy, bo za pierwszym - ból stawów i piersi, za drugim wymioty i dopiero trzeci, którego jedno opakowanie kosztuje 65zł zadziałał. Czyli musisz wybulić dobre parę stów, żeby znaleźć odpowiadający ci lek...
@Ogau: I kobiety z takich rodzin nagle pójdą do ginekologa i poproszą o antykoncepcje? Myślę że teraz jej nie stosusuja nie dlatego że kosztuje tyle co 2 paczki fajek, tylko dlatego że w ogóle nie chodzą do lekarza a jak już chodzą to przy okazji choroby i jakieś tabletki to ich nie interesują
jeśli nie chcą wydawać na SWOJE niechciane dzieci


@djtartini1: słyszałeś kiedyś o domach dziecka? Myślisz, że to patomatki sponsorują ich działanie?