Wpis z mikrobloga

Ten kraj to mem.
Antykoncepcja za 30 zł / miesiąc to koszt tak obciążający, że musi być finansowany ze środków publicznych. ¯\(ツ)/¯
A tymczasem leki na ciężkie choroby psychiczne idą tylko w górę i typowy schizofrenik albo epileptyk przy wykupie recept wydaje spokojnie kilkaset zł. I nie ma, że wykupi sobie tańszy zamiennik, bo przy tej szczególnej grupie pacjentów, raz ustawionych leków się po prostu nie zmienia bo nawet delikatna różnica w uwalnianiu składnika może doprowadzić do ataku.....

Ale tutaj już nie wpadnie tych kilka procent głosików. Żałosny populizm żalosnego lewactwa, bohatersko walczącego z problemami które samemu tworzy.

#bekazlewactwa #gownowpis #sejm
  • 50
  • Odpowiedz
łyszałeś kiedyś o domach dziecka? Myślisz, że to patomatki sponsorują ich działanie?


@Ogau: A słyszałeś o szpitalach? Wiesz, że są sponsorowane z podatków? a słyszałeś o drogach? są sponsorowane z podatków. No i co z tego? Tego używa i potrzebuje każdy. Czyli każdą głupotę dla patologii trzeba sponsorować z podatków? Papier toaletowy też? A dlaczego nie? Przecież nikt nawet nie prosił o to dofinansowanie to chwyt marketingowy i rzucanie kasą na
  • Odpowiedz
Przecież nikt nawet nie prosił o to dofinansowanie


@djtartini1: to wychodzi taniej, niż opieka nad niechcianymi dziećmi i sprawdziło się już w wielu krajach. Ograniczamy nieszczęście dzieci i oszczędzamy pieniądze. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
to wychodzi taniej, niż opieka nad niechcianymi dziećmi i sprawdziło się już w wielu krajach. Ograniczamy nieszczęście dzieci i oszczędzamy pieniądze. Czego nie rozumiesz?


@Ogau: Tego typu rzeczy każda kobieta może kupić sobie sama- czego nie rozumiesz? Nie możemy finansować każdej pierdoły, bo nas na to zwyczajnie nie stać- podobnie jak z tymi kołami gospodyń wiejskich. Jak państwo kupi mi nowy dom, to rozwiąże się problem mieszkalnictwa. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
Nie możemy finansować każdej pierdoły, bo nas na to zwyczajnie nie stać-


@djtartini1: czyli rozumiem, że jutro zamykamy domy dziecka, bo bez darmowej antykoncepcji pochłaniają one więcej pieniędzy, niż ta darmowa antykoncepcja. To jest wydatek, który w dłuższej perspektywie przyniesie oszczędności i mniej cierpienia dzieci.

Idź już na czarno, bo jak 2 do 2 ciężko ci dodać to nie ma o czym rozmawiać
  • Odpowiedz
czyli rozumiem, że jutro zamykamy domy dziecka, bo bez darmowej antykoncepcji pochłaniają one więcej pieniędzy, niż ta darmowa antykoncepcja. To jest wydatek, który w dłuższej perspektywie przyniesie oszczędności i mniej cierpienia dzieci.


@Ogau: Sam sobie wmówiłeś te domy dziecka- to jest standardowa manipulacja- rozszerzenie tematu i mojej opinii, choć nic takiego nie napisałem. Tak samo jak napisałeś, że nie można finansować szpitali i dróg, bo ważniejsza jest antykoncepcja- przecież właśnie takie
  • Odpowiedz
to wychodzi taniej, niż opieka nad niechcianymi dziećmi i sprawdziło się już w wielu krajach. Ograniczamy nieszczęście dzieci i oszczędzamy pieniądze. Czego nie rozumiesz?


@Ogau: u wykopkow wazny jest cud zycia, a pozniej sam sie martw albo niech po prostu to cos sobie zyje tam gdzies xD Jak sie czyta tutaj komentarze jak nienawistnie sa nastawione do kobiet, to nic dziwnego, ze wyrasta kolejne pokolenie przegrywow. Ktos wyzej wspomnial o prezerwatywach.
  • Odpowiedz
Sam sobie wmówiłeś te domy dziecka- to jest standardowa manipulacja- rozszerzenie tematu i mojej opinii


@djtartini1: twoja opinia to "nie dotujmy antykoncepcji, bo to koszt" i nie zgadzasz się z faktem, że "dotowana antykoncepcja wychodzi taniej, niż utrzymywanie niechcianych dzieci, które by się nie urodziły, gdyby nie ta darmowa antykoncepcja". Co innego więc proponujesz w celu oszczędności, jak nie zamknięcie domów dziecka? Mówisz, że nie stać nas na darmową antykoncepcję, więc
  • Odpowiedz
twoja opinia to "nie dotujmy antykoncepcji, bo to koszt" i


@Ogau: Nie, to nie jest moja teraz- to jest niepotrzebny koszt, a to inna teza. Podobnie jak dotowanie papieru toaletowego, kół gospodyń wiejskich, sołtysów bo oprócz kosztu papieru jest koszt obsługi, a ten jest często wyższy niż takiej okazjonalnej dotacji. To wszystko z domami dziecka, że nie należy finansować dróg, szpitali, szkół, armii, urzędów itd. to już sobie rozszerzyłeś, dopowiedziałeś i
  • Odpowiedz
@djtartini1: aż wróciłem przeczytać ten wysryw mimo, że mam cię na czarno. Ty nie rozumiesz inwestycji. To tak, jakbyś powiedział, że lepiej orać pole koniem, bo traktor jest droższy od konia bez wzięcia pod uwagę, że traktor w dłuższej perspektywie przyniesie więcej pieniędzy xD

Na lokatę też nie wpłacasz, bo pieniądze na chwilę znikają z konta i masz ich mniej w momencie wpłacenia? xD

Jeszcze jakiś wysryw o pisie i gospodyniach
  • Odpowiedz
@Ogau: Inwestycja to jest elektrownia atomowa, a nie jakieś zasiłki jak na antykoncepcję i koło gospodyń wiejskich- to jest niepotrzebne. Masz swoją opinię i tyle- przyjmij, że ktoś inny w internecie ma inną.
  • Odpowiedz