Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się uczyć norweskiego? Byłem już kilka razy i podoba mi się tam, mimo że jestem osobą samotną to zawsze sobie coś ciekawego znajdę do zwiedzania czy spacerowania. Bilety lotnicze są tanie, wszystko inne już nie - dlatego tyram w swoim kołchozie i odkładam na swoje wyjazdy ale to też miejsce gdzie mogę odpocząć od tego wyścigu szczurów, który mam w mieście wojewódzkim. Wracając do tematu jednak.. język wydaje się być całkowicie nieużyteczny w Polsce, natomiast kwestia emigracji.. no cóż przepatrzyłem wiele ofert pracy i kiepsko o pracę biurową dla emigranta z Polski. Zazwyczaj to jakieś inżynierskie rzeczy, może IT albo jakieś zarządcze. Nie wiem jak by było gdybym znał ten norweski, a wiadomo - raczej praca na stacji benzynowej czy w kawiarnii nie jest szczytem marzeń dla kogoś kto pracuje na codzień przy biurku :)

#norwegia #norweski #oslo #bergen #stavanger #trondheim #emigracja #jezyki #jezykiobce #samotnosc #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się uczyć norweskiego? Byłem już kilka...

źródło: man-4677025_960_720

Pobierz
  • 6
@mirko_anonim: oferty przepatrzyles wiec sam juz wiesz jakie masz szanse. Do stacji benzynowej musisz miec plynyny norweski wiec zapomnij ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety to jeden z tych przypadkow, ze albo idziesz va banque albo wcale. Chcesz do Norwegii to zapisujesz sie na kurs jezykowy, ktory cie przygotuje do minimum norskprøve B1 (np minimum aby byc pomoca w przedszkolu) oraz wybierasz co jestes w stanie sie nauczyc
@mirko_anonim Ty sie przede wszystkim zastanow czy na pewno tam bys chcial mieszkac - skandynawia jest spolecznie bardzo trudna, a to ze jestes introwertykiem wbrew pozorom nie pomaga bo jak bys chcial znalezc jakichkolwiek znajomych bedzie sporo ciezej niz ekstrawertykowi

Na chwile obecna jezyka absolutnie nie ruszaj, mozesz czas przeznaczony na potencjalna nauke lepiej spozytkowac