Wpis z mikrobloga

@Masterus: nie do końca. Bo można suplementować, a i tak być #!$%@?, bo nie ma słoneczka.

Czekam tylko aż sezon się zacznie, to będę po robocie nad wodę jeździł, i dupę grzał :)
@Masterus:

Average Sunshine a Year in the United Kingdom

The tables below give yearly averages for the hours of sunshine at cities and towns across the United Kingdom. The annual totals are based on weather data collected from 1991 to 2020.

The UK as a whole averages 1403 hours of sun a year.


To daje 58 dni, a Anglicy są bardziej wyluzowani. Pogoda ma jakiś wpływ, ale duże znaczenie ma państwo
@Masterus Tymczasem w okolicach Alicante macie jakieś 330 słonecznych dni w roku i mieszkania o połowę tańsze niż w polskiej stolicy (widziałam ogłoszenia już za ok.65-75k euro za 2 pokoje). Robotę zdalną znaleźć na dłużej i można #!$%@?ć do słoneczka.
@Masterus: uwielbiam takie wyliczenia z dupy. 66 dni wychodzi, zakładając że kazdego z tych dni słońce świeci po 24 godziny, co jest absurdem, bo nie bierze pod uwagę nocy, zajmującej srednio połowę doby, podczas której nasłonecznienie jest zerowe, nawet gdy jest bezchmurnie. W efekcie 1600 godzin usłonecznienia to tak naprawdę około 130 dni, a to juz jest solidna część roku, okolo 40%
Szkoda że takich dni jak dziś jest w Polsce tak mało. Może gdyby tego słoneczka było więcej to ludzie jacyś tacy bardziej zadowoleni chodziliby po ulicy.


@Masterus: Oczywiście, że tak, w krajach, gdzie jest dużo słońca w ciągu roku ludzie są w lepszych nastrojach i mniej podatni na depresję. U nas bez suplementacji wit D jest dramat.
@miecz: z czego większość przypada na miesiące kwiecień - październik. Zimy w Polsce są bardzo pochmurne.
Poniżej usłonecznienie od 2010 do teraz dla jednego z miast na południu Polski - miesiąc po miesiącu, w godzinach. Niebieskie kolory to wartości poniżej normy a żółte i czerwone - powyżej. Rekordy podkreślone (seria jest od 1966)

Latem mamy trend wzrostowy, zimą niestety spadkowy - w dodatku przy wzrastającej temperaturze i coraz rzadziej występującej pokrywie
Antorus - @miecz: z czego większość przypada na miesiące kwiecień - październik. Zimy...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz