Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do ludzi nie z IT (możecie napisać jaka też branża): czy u was firmy oferują b2b?
Pracuję w dużym banku, jestem ekspertem związanym z AML i rocznie wyciągam 16-17k brutto na uop. Dziś policzyłem sobie że:
- na UoP średnio od stycznia do września mam w miarę stabilnie 10k z hakiem na rękę ale od wrześnie zaczyna się lipa i pensja spada do 8, nawet 7k z hakiem az do grudnia
- na b2b zarabiałbym na łapę w każdym miesiącu stabilnie tyle samo, czyli około 3-3.5k więcej PRZY dużym zusie

Mam straszny ból dupy o to, że firma nie daje nam b2b. A menadżerowie w mojej firmie mają pensje po 20-25k brutto na uop, to już w ogóle jest ostre peklowanie w kukle bez mydła.

Jak u was to wygląda?
#b2b #korposwiat #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
Mam straszny ból dupy o to, że firma nie daje nam b2b.


@mirko_anonim: góra musiałaby stworzyć jakąś osobną firmę, która będzie wypłacać wynagrodzenia. Podobno duże marki nie chcą bezpośrednio podpisywać kontraktów z jednoosobowymi krzakami
Jeśli wpisano by ci w umowę nielimitowany czas pracy tak jak ma to miejsce w przypadku tzw. kontraktów menedżerskich to według mnie b2b byłoby koszerne. Tylko wtedy nie ma czegoś takiego jak nadgodziny. Jeśli je robisz to nie dostaniesz większej kasy. Ale to kwestia dzentelmenskiej umowy czy są jakieś nadgodziny. #prawo
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ci co zarabiają 20k-25k - zwraca im się trochę kasa z emerytalnego i rentowego, bo po przekroczeniu 30 średnich krajowych nie nalicza się składka emerytalna + rentowa i ją zwracają na konto :D ale nie wiem czy to nie idzie na poczet podatku dochodowego...


· Akcje: Odpowiedz
@mirko_anonim Może masz partnerkę co mało zarabia? To przy wspólnocie majątkowej małżeńskiej można zaoszczędzić nawet 20k rocznie na podatku. Ja wiem że ślub dla niższych podatków to trochę mało romantyczny powód ale jak ludzie rok temu pod bk2 brali... ( ͡º ͜ʖ͡º)