Wpis z mikrobloga

Posiadam w domu od kilkunastu lat usługi UPC co do jakości połączenia czy predkości po kablu nie mam zastrzeżeń.

Jednak ze względu na konstrukcje i powierzchnie domu brakuje mi odpowiednio rozprowadzonego WIFI. Myślałem o zakupie czegoś pokroju 2/3 szt Router TP-LINK Deco X20 lub innego podobnego rozwiązania. Jednak schody zaczynają się na etapie routera/modemu #!$%@? z upc technicolor 7200. Nie ma możliwości skonfigurowania w nim bridge'a. Infolinia techniczna proponuje zmianę umowy na nowszą. Infolinia handlowa proponuje tylko umowy z play'a który przejął UPC. Sprzęt z playa podobno tez nie ma możliwości ustawienia bridga. Czy zostaje mi coś innego niż zmienić dostawcę internetu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#router #informatyka #siecikomputerowe #play #upc
  • 9
  • 0
@RobinSchudl: Odbijam sie od sprzecznych opinii co do bridga powiem wprost ostatni raz cokolwiek o sieciach komputerowych wiedzialem 10 lat temu. Od tego czasu druciarstwem kablowym czy bezprzewodowym sie nie interesowałem.
@sith1555 mam UPC i Connect Boxa i bez problemu działa w bridge, a potem swój router, takie combo Tplink ER7212PC, router, switch poe i kontroler systemu omada. Do tego ap WiFi EAP653. Polecam Ci iść w tą stronę, czyli Omada. Router ER650 do tego jakiś switch Poe i kontroler lokalny OC200, no i jakieś AP, np EAP653 WiFi 6. Ap najlepiej po kablu ale mając kontroler lokalny można też zrobić mesh. ER7212PC
@sith1555: więc jeśli nie interesuje cię przekierowywanie portów/nie masz hasła do routera dostawcy to wpinasz WAN swojego routera w LAN routera dostawcy, dopinasz do niego meshe i będzie hulać.
  • 0
@Gooma: Nie jestem juz w stanie uzyskac juz wymiany routera na nowszy w UPC moge zostac przy swoim (az skoncza im sie zapasy technicolor 7200) albo przejsc do play. Wiadomo mozna dalej głebiej truc dupe, ale ile można.

@RobinSchudl no jasne ze ma lub nie ma zaleznie co super dostawca sieci nam wgrał za soft czy tam fw do urzadzenia ;)
@sith1555 jeśli zależy Ci na obecnym publicznym IP z UPC, a nie dadzą Ci bridge to go nie wymieniaj. Dołóż Switcha Poe, kontroler i po kablu apteki i będzie to chodzić na tyle na ile pozwoli wydajność technicolora. U mnie na tym co pisałem wyżej bez problemu osiągam na WiFi tyle ile mam lacza, czyli 750/40
T-Mobile


@sith1555: Mam Connect Boxa od UPC, nie pamietam co to za router. Przez infolinie lub czat załatwiłem sprawę i udostępnili mi funkcje w ustawieniach (tryb pracy modemu), włącz tryb modemu. Także da się potem podpiąć swój router w trybie bridge.