Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja

Kiedy w 2014 Rosja zaczęła wojnę w Donbasie, popierałem Ukrainę, kiedy w 2022 zaczęła się specjalna operacja, popierałem Ukrainę, ale po 2 latach...


A tak poza tym to przypominam, że Jego Ekscelencja, Wielmożny Małpiszon z kremla pod wezwaniem męczeńskiego serca józefa stalina, oskarżył Polskę o rozpoczęcie Drugiej Wojny Światowej.

Na dowidzenia pamiątka sprzed 2 lat.
betonoweczolo - #wojna #ukraina #rosja

Kiedy w 2014 Rosja zaczęła wojnę w Donbasie, ...
  • 35
@betonoweczolo: Generalnie sprawa jest zero jedynkowa. Jak najbardziej można wrzucać na Ukraińców, krytykować ich, zarzucać niefajne zachowania, tolerowanie nazistów w swoich szeregach, korupcję, rozkradanie sprzętu, przekręty. Wszystko to jak najbardziej jest ok, bo ma mniejsze lub większe umocowanie w rzeczywistości.

Ale jeżeli spotkasz kogoś kto popiera inwazję ruskich, to sprawa jest jasna - taka osoba nie ma prawa do jakiejkolwiek opinii w temacie, a samemu należy cofnąć się z powrotem do
@betonoweczolo: tutaj w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Na Ukraińców można sobie coś gadac jak ktoś czuje potrzebę ALE, nasz OCZYWISTY, egzystencjalny (jesli myślimy o egzystencji w obecnym rozumieniu) polityczny interes jako państwa to to żeby wygrali.

I to jest Fakt tak niepodważalny, wielokrotnie potwierdzony przez zarówno zachodnią, jak i tym bardziej wschodnią dyplomację. Że każdy kto to neguje musi być albo człowiekiem odpornym na obserwacje, w spirali oportunizmu jak
@betonoweczolo #!$%@? mnie narracja potężnej Rosji już skończcie #!$%@?ć jakie to zagrożenie bo maski opadły a Rosja pokazała że jest słabym obsranym krajem co nie potrafi zadupia ukraińskiego zająć.
@betonoweczolo: ja też popieram Ukraińców w wojnie z Rosją i chcę żeby wygrali, ale z drugiej strony to nie znaczy ze musimy robic gałe ukraincom na kazdym kroku i chodzic do nich na kolanach, nic na tym nie ugralismy zadnych nawet glupich przeprosin za wołyń zadnych umow na wspolprace, wykosztowalismy sie a teraz jestesmy wrogiem numer jeden na ukrainie i jak przegraja to pewnie winna bedzie polska nie rosja xd no
@betonoweczolo chyba każdy powinien rozumieć, że wygrana Rosji nie leży w polskim interesie narodowym. Popieram pomoc humanitarną oraz wysłanie broni i amunicji ma Ukrainę - im więcej tym lepiej.

Popieram również protesty rolników oraz protesty transportowców i lepa na ryj każdemu, kto będzie próbował przedstawiać je jako działalność ruskiej agentury lub próbował je ośmieszać w inny sposób.
Mam nadzieję, że obecny rząd wykaże trochę więcej asertywności i nie da się tak ogrywać