Wpis z mikrobloga

#gielda
Takie male podsumowanie z tego wpisu
Z zainwestowanych 4.5k wyciagnalem ponad 200% zysku w niecaly miesiac. Spodziewalem sie wiekszego hypu z powodu pierwszej prywatnej misji na ksiezyc, i wiekszych zyskow, jednak nie mozna narzekac. Mozliwe ze zabawa jeszcze bedzie trwala dluzszy czas (dzisiaj ok 23 naszego czasu odbedzie sie konferencja opowiadajaca o ladowaniu i zapewne pojawia sie jakies ciekawe informacje, moze jakas wzmianka o kolejnej misji IM-2 ktora planowana jest za ponad miesiac), ale w akcjach Intuitive Machines wole pozostac znacznie mniejszym kapitalem.
Oto kolejna spolka w ktora zdecydowalem sie wejsc (i zarazem spelnilem swoje male marzenie z tamtego roku - posiadania 10k akcji w tej spolce): Jest to The Metals Company TMC
Pod co gram:
Planowany na 1 marca raport Pentagonu
29 sesja ISA w I czesci (4-29 marca) oraz w II (1/7-2/8) przy ktorej spodziewana jest decyzja dajaca zielone swiatlo na wydobycie z dna morz.
  • 14
@NoobczanPotasu: Ciekawa firma, ale skąd wiadomo jakie to zyski tej konkretnej spółce mogłoby przynieść? Na co tutaj liczysz i w jakim terminie? ;)

Od siebie dodam też, że też zdziwił mnie w sumie mały skok cen tego LUNR po wylądowaniu, raptem +20% jest teraz, ale ta konkretna firma wydaje się być bardzo ciekawa na longterm. Na pewno będzie mocno skakać cena akcji, ale wątpię by spadła już poniżej np. 5$, a
@DwaKolory: Licze ze podczas zakonczenia 1 sesji ISA wyplyna ciekawe informacje z debaty dotyczacych testowego wydobycia. A podczas 2 sesji latem dadza zielone swiatlo. Na jaki % tu licze? W marcu raczej spojnie, bez duzych ruchow w gore (ale nie wykluczam tego), glownie licze na lato i dalej. Ja tu planuje zostac na dluzej.

@programista15cm Ja zazwyczaj gram w skali kilkudniowej-tygodniowej, ale czasami zostaje na dluzej xD

@NCindex-15procent Szwedzki Nordnet.
@NoobczanPotasu: Ciekawy cel sobie obrałeś na to długoterminowe oczekiwanie, bo tak prawdę mówiąc na papierze wygląda ona dość słabo, w ogóle nie zarabia :D No i jeśli kupiłeś aż 10k akcji to mocno wierzysz w tę spółkę, poszedłeś na całość :D
@DwaKolory: Gornictwo podwodne to branza ktora dopiero sie zacznie rozwijac, ale ten rok wydaje sie byc decydujacy (Norwegia juz dala zielone swiatlo na poczatku roku i Green Minerals (GEM) wyfrunal ponad 100%, oczywiscie potem nastapila korekta -50% xD ).
@DwaKolory: @dzenkins Na konferencji w momencie jak koles pokazal jak lecial ten ladownik i sie przechylil i lezy bokiem na jakies skale, kurs momentalnie zanurkowal. Nie zdziwie sie jak ludzie zrobia z tego memy.

Ryzykowne zagranie z tymi zakupami, ja to niewiem czy bede mial co sprzedawac w poniedzialek, bo pewnie bede musial oddac po cenie zakupu.
NoobczanPotasu - @DwaKolory: @dzenkins Na konferencji w momencie jak koles pokazal ja...

źródło: landerxD

Pobierz
@NoobczanPotasu: @dzenkins

Mam pytanie możliwość kupna i sprzedaży na aftermarkecie zależy od brokera?

Ja z UK mam ig.com, i nie widze opcji zeby handlować tym po zamknięciu.

Zostalo mi 1k akcji po 4.4 zobaczymy czy na 0 wyjde.

Dramat ze zwlekali tak dlugo z tym newsem.

Ale mozna bylo sie domyślić.... Zobacze w poniedziałek.