Wpis z mikrobloga

siemka!
Mam do was mirki pytanie po 30-tce. Byłem ostatnio w górach z młodszymi znajomymi, byłem świadomy że będę odstawał z formą, ale nie myślałem, że aż tak.
Zrobiliśmy dwa łagodne szlaki wiadomo zima to trochę inaczej jest w górach, ale dwa szlaki mniej więcej w połowie odpuściłem bo bałem się ze nie będę mieć siły na powrót i wieczorem przy grillu usiadłem z ziomkami i mówię że bolą mnie kolana i plecy i że w zasadzie dla mnie to już koniec wycieczki jest xD
Ogólnie całe życie byłem zwolniony z WF, ale też nigdy nie powiedziałbym że jestem jakąś kaleką parę lat temu robiłem zimą różne góry i nie miałem aż takich problemów z kondycją oraz bólem stawów. Dziennie robię jakieś 8k kroków, raz w tygodniu zrobię sobie spacer na 15k kroków. Chciałbym się jakoś odspawać xD polecacie jakieś ćwiczenia na rozciąganie? i na poprawę kondycji? Nie bardzo wiem co mam robić by się to trochę poprawiło, a no nie jestem chyba mentalnie przygotowany na zdziadzienie więc chciałbym by ktoś mi doradził co robić by jeszcze wyjść w te góry zimą
#gory #mirko30plus #kiciochpyta #zdrowie #silownia
  • 19
@goferek: właśnie to była moja pierwsza wyprawa góry od 2021. W zasadzie to jak czytałem o tych trasach w Internecie to było wiele opisów, że trasa dla początkujących i trasa dla dzieci to jakoś totalnie nie sądziłem, że mogę mieć jakikolwiek problem. Czyli jak rozumiem sugerujesz by częściej w te góry jeździć i może zaskoczą te nogi?
@swinka_morska: Wiesz co nie wiem, bo nawet średnio się takimi rzeczami do wtorku interesowałem xD dopiero jak wróciłem z gór to zacząłem szukać informacji co robić i czy ewentualnie jest to normalna kolej rzeczy, że się dziadzieje. A jakieś polecasz zajęcia fitness?
@Ten_co_je_chrupki: przerabiałam sporo różnych treningów i doszłam do wniosku, że prostota wygrywa. Na rozruszanie polecam po prostu rozgrzanie wszystkich stawów po kolei po 8-10 powtórzeń. Wszystko po kolei we wszystkie możliwe strony, czyli szyja, barki, ręce, klatka piersiowa, biodra, nogi. Bardzo polecam ćwiczenia mocno rozciągające, bo poszerzają zakres ruchu i otwierają ciało. Na kondycję najlepsze kardio. Jest sporo filmików w internecie ze wszystkich rodzajów treningów, na pewno coś znajdziesz pod siebie
Myślę, że nabijanie kroków chodząc po płaskim, a górskie wędrówki to jednak trochę inny rodzaj wysiłku. Wzmocnienie nóg: czwórek, dwójek i całego tzw. core, które odpowiada za stabilizację sylwetki by pewnie pomogło. Nawet grupowe zajęcia ze sztangami by tutaj zrobiły robotę, a sensowny trening z ćwiczeniami wielostawowymi jak przysiad, martwy ciąg i cała klasyka to już w ogóle klękajcie narody :)
@Ten_co_je_chrupki: Mi rower dużo daje, kiedyś łaziłem jak Ty a odkąd regularnie jeżdżę na rowerze to śmigam do góry i tylko czekam na znajomych. Ale też się strasznie ostatnio zasiedziałem, wczoraj akurat się wziąłem i ułożyłem sobie dwa zestawy ćwiczeń typu FBW bez sprzętu żeby w domu poćwiczyć całe ciało i tak jak ktoś pisał wyżej uwzględnić też trochę mięśnie głębokie (praca biurowa here), a do tego zrobiłem listę ćwiczeń rozciągających
@Lesny_Boruta możesz podrzucić jakieś ćwiczenia na priv? Jak na razie znalalazlem jakiś filmik w internecie na rozciąganie się i jak zacząłem się rozciągać to stwierdziłem że jestem mocny drewniany bo mocno slabo mi to szlo. Nawet nie wiem kiedy się tak zaspawałem, a po dzisiejszych ćwiczeniach to w ogóle zwatpilem troche w siebie że da się to jakoś uratować, ale podejmę walkę