Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zakupioną stację uzdatniania wody Aquahome Smart Duo. Niestety pomysł pojawił się już na etapie, gdzie nie mogłem doprowadzić do kuchni wody surowej.
Zgodnie ze specyfikacją urządzenia, stacja zastępuje magnez i wapń jonami sodu.

Co mogę zainstalować dodatkowo w kuchni, żeby woda z kranu była jak pozbawiona rzeczonego nadmiaru sodu?
Filtr odwróconej osmozy? Jakieś mineralizatory?
#dom #remontujzwykopem #chemia #stacjauzdatnianiawody #filtrdowody #aquahome #viessmann
  • 11
@Karbostyryl co rabin to opinia. Jedni mówią że jest to bez szkody, inni że śmierć murowana, jeszcze trzeci mówią że filtr wody w dzbanku robi to samo.
A filtr jest na wejście do mieszkania i rozdystrybuuje wodę po całym sprzęcie wodnym ale i niestety (albo stety) dochodzi do kranu w kuchni.
mam zakupioną stację uzdatniania wody Aquahome Smart Duo


@Vader-Poland: Po co ci to? Masz twardą wodę niezdatną do użytku? Jeśli nie to tylko wyrzuciłeś kasę.
Filtr odwróconej osmozy to zamiast stacji. Choć jak lubisz rzeźbę, to możesz też dać po stacji, a po filtrze mineralizator.
@Vader-Poland: Żeby usunąć sód to tylko odwrócona osmoza + jakiś dobry mineralizator :) Woda będzie kryształ. I nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że woda po osmozie truje, bo większośc minerałów przyswajamy z pożywienia, a nie z wody. Minimalna ilość minerałów po mineralizatorze wystarczy. A woda bedzie naprawdę smaczna i czysta, biorąc pod uwagę co teraz się znajduje w kranówce.